Akių sausėjimas – kas jį lemia?

Akių sausėjimas – kas jį lemia?

Akių sausumas gali sukelti rimtą diskomfortą. Laidoje „Sveikata.lt“ kalbame apie tai, kur kreiptis pirmosios pagalbos atsiradus nemaloniems pojūčiams.

 

„Gintarinės vaistinės“ vaistininkė Raimonda Truncė teigia, jog žmonės dažnai pagalbos ieško vaistinėje, o ypač tuomet, kai negali patekti pas oftalmologą: „Dažniausiai žmonės kreipiasi su tokiais simptomais, kaip tarsi „smėlio atsiradimas“ akyse, paraudimas, sunkumas vokuose. Pirmiausią pagalbą suteikiame pasiūlydami akių lašus, kurie drėkina akies gleivinę. Žmonės dažnai dirba uždarose patalpose, o pagrindinis darbo įrankis – žydrieji ekranai. Būtent tai ir vargina akis, todėl galime pasiūlyti akių lašiukus ir ilgesniam naudojimui, jeigu padeda“.

 

Oftalmologė Donata Montvilaitė priduria, jog renkantis lašiukus, reikia atkreipti dėmesį į jų sudėtį: „Iš tiesų labai svarbu, kad akių lašai būtų be konservantų. Galbūt turi tą neigiamą pusė, kad jų galiojimas pasibaigia greitai, tačiau tik tokie lašiukai nepažeidžia mūsų akies gleivinės, kadangi neturi druskų“.

 

O kaip dažnai juos reikia naudoti? „Lašiukus naudoti galima du, tris kartus per dieną. Jie sudaro dengiančią mikro plėvelę ir dviejų, trijų kartų tikrai užtenka“, – teigia vaistininkė.

 

Kokia prevencija galime užsiimti, siekdami užkirsti kelią akių sausumui? Žiūrėkite laidos „Sveikata.lt“ rubrikoje „Sveikatos komanda“.

Komentarai