Laidoje „Sveikata.lt“ kalbėsime kai kuriems žmonėms itin opia tema – apie plaukų retėjimą. Nors ši problema visuomenėje dažniausiai siejama su vyresnio amžiaus žmonėmis, tačiau ji kamuoja ir jaunus. Aptarsime, kas gali padėti susigrąžinti vešlius plaukus bei supažindinsime su inovatyviomis plaukų persodinimo technologijomis.
Laidos pašnekovė, Vilniaus „Kardiolitos klinikų“ dermatologijos ir estetinės chirurgijos centro gydytoja dermatovenerologė Renata Kliunkienė teigia, kad tai, jog plaukų slinkimas yra vyresnio amžiaus žmonių problema – mitas: „Plaukų slinkimas yra sutrikimas, mediciniškai vadinamas alopecija. Ir tai yra liga. Kaip ir dauguma ligų, jos nesirenka pacientų pagal amžių. Savo klinikoje turime įvairaus amžiaus pacientų, kurie kreipiasi dėl šios bėdos. Amžiaus diapazoną galėčiau išskirti jaunimą nuo paauglystės iki senyvo amžiaus pacientų, kurie turi šią bėdą“.
Praktika rodo, jog plaukų slinkimas yra didelė psichologinė problema tiek vyrams, tiek moterims: „Pagrindinė priežastis, dėl kurios žmonės kreipiasi ir yra psichologinis diskomfortas, kas trukdo gyventi socialinį gyvenimą, integruotis į įvairią veiklą. Tokie žmonės pradeda maskuoti, slėpti išretėjusius plaukus ar randus, dėl kurių tie plaukai išslenka“.
Net aštuoni iš dešimties pacientų, kurie kreipiasi dėl paveldėto plaukų retėjimo, yra vyrai. Tai lemia jauname amžiuje prasidėjęs plaukų slinkimas, kuris sukelia didelį stresą. Pacientai, matydami savo tėvus ar senelius žino, kad atrodys taip pat, todėl dažnai stengiasi užbėgti plaukų slinkimui už akių.
Plačiau apie plaukų retėjimą ir kaip to išvengti – jau šį sekmadienį, 9 val. ryte, laidoje „Sveikata.lt“ per TV3!
Vidutiniškai suaugęs žmogus turi apie 100 milijardų smegenų ląstelių, iš kurių apie 85000 prarandame kasdien. Jei visas savo smegenų ląsteles sujungtume į siūlą, jo užtektų nuo čia iki saulės ir atgal..
Kitas faktas
Komentarai