Širdies ir kraujagyslių ligos vis dar išlieka pagrindine mirtingumo priežastimi Lietuvoje. Pačios dažniausios – širdies išeminė liga ir smegenų insultas. Todėl šeštadienį, laidoje „Sveikata.lt“ kalbėsime apie tai, kokios ligos pačios pavojingiausios ir kaip jų išvengti.
Laidos svečias, Šiaulių „Kardiolitos klinikų“ Kardiologijos centro gydytojas kardiologas Robertas Mažutavičius teigia, jog nors tendencija ir yra gerėjanti, kalbant apie širdies ligas, lietuviai vis dar smarkiai atsilieka nuo vakarų Europos: „Lietuvoje daugiausiai žmonių miršta nuo širdies kraujagyslių ligų, todėl kardiologai turi tikrai daug darbo. Deja, lyginant su vakarų šalimis, Lietuvoje sergamumas šiomis patologijomis nemažėja. Tačiau tendencija geresnė dėl vieno dalyko – vis daugiau žmonių kreipiasi ir ieško pagalbos anksčiau, negu įprastai. Žinoma, labai pažengę yra ir diagnostikos bei gydymo metodai, dėl ko atsiranda daugiau galimybių išgelbėti gyvybes ar palengvinti pacientų būklę“.
Dažniausios ligos gali atnešti labai rimtas pasekmes – sukelti galvos smegenų insultą, širdies infarktą, o tai – itin pavojinga gyvybei: „Dažniausiai nuo ko žmonės miršta – išeminė širdies liga. Taip pat tokios ligos kaip arterinė hipertenzija, kuri nekoreguojama, skatina vystytis aterosklerozę. Ritmo sutrikimai, kurie negydomi sukelia galvos smegenų insultą, dėl ko žmogus gali tapti neįgalus ar netgi mirti. Pandemijos metu atsiranda ir įvairūs virusiniai, infekciniai širdies uždegimai. Su amžiumi atsiranda ir sklerotiniai vožtuvų pakitimai. Na, o reumatinės širdies ligos dabar yra pasitraukusios į antrą planą ir yra vis rečiau sutinkamos“.
Kokias prevencijos priemones rekomenduoja specialistai? Žiūrėkite jau šį šeštadienį laidoje „Sveikata.lt“, 9:30, per TV3!
Komentarai