Klausa yra labai svarbi pilnavertiško gyvenimo užtikrinimui, o jai sutrikus, tarsi atitolstame nuo mus supančio pasaulio. Kai žmogui sunku išgirsti tam tikrus garsus, tai yra vadinama klausos sutrikimu, tačiau ar šį sutrikimą galima pagydyti? Apie tai kalbėsime jau šį šeštadienį, laidoje „Sveikata.lt“
Klausos protezavimo specialistas Mindaugas Ruzas teigia, jog klausos sutrikimų yra daug ir juos gali lemti skirtingos priežastys: „Dažniausia klausos sutrikimo priežastis, yra senėjimas. Organizmui senstant dyla ląstelės, verčiančios mechanines oro vibracijas į elektros impulsus, kuriuos supranta smegenys. Galiausiai išsivysto klausos sutrikimas. Dar viena dažna priežastis yra triukšmas. Kitos, retesnės priežastys yra traumos, nepageidautinos reakcijos į vaistus, genetinės priežastys. Sutrikimus galima skirstyti pagal tai, kuri ausies dalis pažeidžiama. Taigi: neurosensoriniai, kondukciniai ir mišrūs klausos sutrikimai“.
„Biomedikos centro“ klausos padalinio vadovė Paulina Vaitkūnaitė teigia, jog atsiradusį sutrikimą nesunkiai galima nustatyti patys: „Dažniausiai tai, kad mūsų klausa sutrikusi, pastebi artimieji. Tačiau yra labai lengva atkreipti dėmesį į patį save – galbūt pradėjau nebegirdėti paukščių čiulbesio, galbūt kiti pradėjo ne kalbėti, o murmėti. O lengviausia pastebėti tuomet, kai televizoriaus garsumo lygis yra drastiškai pakitęs“.
Kaip gydyti sutrikusią klausą? Žiūrėkite jau šį šeštadienį, 9:30, laidoje „Sveikata.lt“, per TV3.
Jeigu skauda gerklę, smulkiai supjaustykite svogūną ir užpilkite cukrumi. Po kelių valandų perkoškite ir gerkite po šaukštelį. Citrinos sultys, pasaldintos medumi,- geriausias vaistas užkimus.
Kitas faktas
Komentarai