Kokią įtaką mūsų sveikatai daro gyvūnai?

Partnerio turinys
Šis turinys inicijuotas projekto partnerio
Kokią įtaką mūsų sveikatai daro gyvūnai?
„Sveikata.lt“ laidos užkulisiai (nuotr. Evaldas Rudys)

Sekmadienį laida „Sveikata.lt“ kvies pasikalbėti apie gyvūnų įtaką mūsų sveikatai ir atvirkščiai. Teigiama, kad naminiai gyvūnai ne tik skatina laimės hormonų išsiskyrimą, bet gali pajusti net artėjančius priepuolius, kartais plaučių ar kiaušidžių vėžį. Tačiau įtaką gyvūnų sveikatai darome ir mes. Kviečiame prisijungti ir paklausyti, kokia yra mūsų augintinių sveikatos paslaptis.

 

Gyvūnų terapija – neformalus gydymo metodas, kuris turi teigiamą įtaką mūsų sveikatai. Tai patvirtina ir mūsų laidos pašnekovas, bendrovės „KIKA GROUP“ vadovas, veisėjas Tauras Plungė: „Pagal tyrimus, tose šalyse, kuriose žmonės laiko daugiau naminių gyvūnų, sergančiųjų širdies ligomis yra reikšmingai mažiau. Juk ir kiekvienas iš mūsų turime begalę pavyzdžių iš savo aplinkos, kad žmonės, auginantys naminius gyvūnus yra sveikesni, linksmesni, mažiau serga depresija. Taip yra todėl, kad jie visuomet turi kažką, kas juos besąlygiškai myli, pasitinka grįžtant namo“.

 

Tačiau lygiai taip pat ir mes darome įtaką savo gyvūnų sveikatai: „Mūsų augintinių sveikata ir būklė susideda iš kelių komponentų. Apie 80 procentų yra mitybos poreikiai, medžiagos, kurias jie gauna su savo kasdieniu maistu. Kita dalis yra gyvūno kūno priežiūra – plovimas, kondicionavimas. Gyvūno kailis turi būti švarus, ausys ir dantys – taip pat. Tada bus švarios ir akys, nes tarp šių dalykų yra tiesioginis ryšys.“

 

Gydytojas-veterinaras Laimis Staršelskis teigia, kad gyvūno sveikata labiausiai priklauso nuo šeimininko: „Šeimininkas yra tas žmogus, kuris pirmas turi pastebėti nepageidaujamus požymius, ar alergines reakcijas, kontroliuoti gyvūno vakcinaciją ir tik nuo jo priklausys ar tai bus atlikta laiku. Tai yra itin svarbūs faktoriai gyvūno gyvenime“.

 

Sekmadienį, 9 val. ryte, per TV3 laida „Sveikata.lt“. Įsijunkite ir apie savo gyvūnus sužinokite dar daugiau!

Komentarai

Ar žinote, kad...

Tyrimais nustatyta, miego metu knarkia net 40 proc. suaugusiųjų. Įvairios statistikos pateikia skirtingus duomenis, tačiau viena – neginčijama, knarkiančių vyrų yra du ar net tris kartus daugiau nei moterų.

Kitas faktas