Sekmadienio laidoje Sveikata.lt pristatoma tema apie svarbią, bet nemalonią ligą – atopinį dermatitą. Laidos vedėja Asta Dumbliauskienė su dvejomis profesorėmis kalba apie atopinio dermatito problemas – kokia tai liga ir kaip su ja susidraugauti.
Atopinis dermatitas – lėtinė uždegiminė odos liga, kuri dažniausiai yra paveldima. Ja gali sirgti bet kokio amžiaus žmonės ir bet kuriais gyvenimo metais. Tačiau bėda ta, kad susirgus – jos neatsikratysite. Odos niežėjimas, išbėrimai, žaizdos, skausmas jus kankins dažniausiai sezoniškai. Tačiau prie ligos paūmėjimo gali prisidėti stresas, alergenai, toksinės medžiagos tvyrančios ore.
Kur atsiranda žaizdos?
Vietos, kuriose pasireiškia atopinis dermatitas skiriasi nuo amžiaus. Kai suserga kūdikiai, jiems dažniausiai beria skruostus, kaktą, ausų kaušelius. Vyresniems vaikams ir paaugliams oda labai išsausėja ir ją labai niežti. Pažeidžiami galūnių lenkiamieji paviršiai: riešai, alkūnės, tiesiamieji plaštakų paviršiai. Tie, kurie serga atopiniu dermatitu labai lengvai gali susirgti bronchų astma, alerginiu rinitu.
Kaip prižiūrėti odą?
Labai svarbus yra kruopštus odos prausimas. Reikalingi antiseptiniai prausikliai, aliejiniai prausikliai, drėkinamieji kremai dideliais kiekiais. Tinka preparatai su šlapalu, kurie mažina odos niežulį. Taip pat yra tepami vaistai ant probleminių vietų
Yra žmonių, kurie išbandę viską, tačiau jiems niekas nepadeda. Sunkia ar vidutine forma sergantiems pacientams yra labai sunku prižiūrėti odą taip, kad jos nekankintų niežulys. Tuomet reikia pasitelkti intensyvesnį gydymą su imunosupresantais ir biologine terapija.
Puikios žinios sergantiems sunkia atopinio dermatito forma
Naujieji gydymo metodai Lietuvos pacientams buvo riboto prieinamumo, jie kainavo didžiulius pinigus. „Biologinė terapija – labai specifinė, blokuoja uždegimą, veikia tam tikrus interleukinus“, – teigia profesorė Matilda Bylaitė – Bučinskienė. Tačiau dabar galime džiaugtis, jog pacientai, kuriems niekas padėti nebegali, brangiai kainuojančios procedūros gydymui Lietuvoje jau yra kompensuojamos. Bandymai rodo, jog jau po dviejų savaičių pacientai jaučiasi žymiai geriau, nebekamuoja labai stiprus niežulys bei skausmas.
Atopinis dermatitas – sunki bei labai nemaloni lėtinė liga. Tačiau medicinai žengiant į priekį, šia sunkios formos liga sergantiems pacientams atsiveria platūs keliai i ramesnį, niežulių nekamuojantį gyvenimą.
Daugiau naudingos informacijos galite sužinoti kiekvieną sekmadienį, 9 val. ryto per žiūrimiausią televiziją TV3!
40-50 % žmogaus kūno šilumos gali būti išvėdinta per galvą (be kepurės), nes galvoje yra labai daug kraujagyslių
Kitas faktas
Komentarai (2)