„Sveikata.lt“ laidoje: inovatyvūs gydymo metodai deguonimi

„Sveikata.lt“ laidoje: inovatyvūs gydymo metodai deguonimi

Ne paslaptis, jog deguonis mūsų organizmui yra gyvybiškai svarbus. Tačiau apie kitas deguonies funkcijas kalbama ne tiek ir daug. Šeštadienį laidoje „Sveikata.lt“ kalbėsime apie inovatyvius gydymo metodus deguonimi.

 

Nuovargis yra rimta mūsų amžiaus problema, kurią išprovokuoja stresas darbe, prastas miegas, naujosios technologijos. Tai kenkia žmogaus imuninei sistemai ir kelia įvairius sveikatos sutrikimus. Tuo įsitikinusi laidos pašnekovė, gydytoja reabilitologė Dovilė Sungailaitė: „Nuovargis šiandieninėje visuomenėje yra labai opi problema. Stresas sutinkamas ne tik darbe, bet ir asmeniniame gyvenime. Naujosios technologijos taip pat smarkiai prie to prisideda. Jei nuovargis tęsiasi daugiau, kaip šešis mėnesius, jau galima tai vadinti lėtiniu nuovargiu. Nuo to gali atsirasti net fiziniai skausmai – raumenų, sąnarių, gerklės, galvos, pradėti svyruoti kūno temperatūra. Visa tai veikia žmogaus imunitetą ir žmogus, norėdamas saugoti sveikatą, tikrai turėtų mažinti šį nuovargį. Čia pagelbėti galėtų aktyvus laisvalaikis, mitybos derinimas, vitaminų ir mineralų vartojimas, o taip pat ir kineziterapiniai ir fizioterapiniai gydymai“.

 

Sumažinti stresą ar pakeisti nusistovėjusią dienotvarkę gali būti sunkiau, negu atrodo, todėl kitas laidos pašnekovas, gydytojas Mantas Jurkonis pasakoja apie tai, jog inovatyvūs gydymo būdai gali pagelbėti organizmui susitvarkyti su imuninėmis ligomis: „Po gydymo hiperbarine oksigenacija pagerėja bendra organizmo sveikata, žmogus gauna daugiau energijos, pakyla nuotaika, atsiranda geresnė koncentracija sumažėja nuovargis. Pats, kaip gydytojas esu pastebėjęs, jog kartais po budėjimo lydint pacientus į baro kamerą, po seanso atrodo lyg naktį būčiau normaliai miegojęs“.

 

Vaistininkė Sigita Korbutaitė papasakos apie dažniausias moterų ligas, kurios ne tik sukelia nemalonius pojūčius, bet ir vis dar yra vertinamos pagal nusistovėjusias stigmas, dėl ko moterys vengia apie tai kalbėti. Dažniausiai kreipiamasi yra į vaistininką, kur suteikiama pirminė konsultacija ir gydymas.

 

Na, o rubrikoje „Sveiki darbe“ apžvelgsime, kokios naujausios tendencijos vyrauja darbo aplinkoje užtikrinant gerą darbuotojų emocinę ir fizinę sveikatą.

 

Žiūrėkite laidą „Sveikata.lt“ jau šį šeštadienį, 9:30, per žiūrimiausią televiziją TV3!

Komentarai

Ar žinote, kad...

Kaulai yra organizmo kraujo gamykla. Kas sekundę kaulų čiulpai pagamina 3 milijonus raudonųjų kraujo kūnelių

Kitas faktas