Yra diagnozių, kurias išgirdus ne vienam susvyruotų žemė po kojomis. Ypač – onkologinės ligos. Laidoje „Sveikata.lt“ kalbame ne tik apie ligas, bet ir apie jų profilaktiką. Sužinojus, kad sergate onkologine liga, apima baimė dėl ateities ir sveikatos – operacijos, švitinimas, chemoterapija. Visa tai reikalauja daug jėgų, todėl supažindiname su medžiagomis, kurios gali padėti kovoti su organizme atsiradusiais pakitimais.
Sveikata iš gamtos
Iliuzionistas, VšĮ „Įveik vėžį“ vadovas Arvydas Stonys, teigia, kad prieš penkis metus išgirdęs diagnozę nežinojo kaip reaguoti. Gydytojai smarkiai spaudė darytis operaciją, tačiau intuicija sakė, kad geriau būtų neskubėti. „Pasiklioviau savo intuicija ir buvau teisus. Pradėjau ieškoti antros, trečios nuomonės. Bendravau su labai daug gydytojų ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Atradau iš tiesų labai gerų ir atsakingų gydytojų, kurie sutiko, kad operuotis neverta, prostatos vėžio gydymui kartais užtenka aktyvios stebėsenos.“ A. Stonys teigia, kad pati geriausia pažintis tuo laikotarpiu buvo su Kembridžo universiteto mokslininku Robert Thomas, kuris su savo kolegomis atliko išsamius tyrimus ir sukūrė kapsules, susidedančias iš brokolių, ciberžolės šaknies, granatų ir žaliosios arbatos. „Pradėjęs vartoti šiuos papildus aš iš tiesų sustabdžiau ligos progresą.
Žinoma, tam kad veikimas būtų didesnis, pakeičiau savo gyvenseną, mitybos įpročius. Esu netgi prisidėjęs prie Robert Thomas knygos „Gyvenimas susirgus vėžiu ir patarimai, kaip nesusirgti“ išleidimo lietuvių kalba. Manau, kad kiekvienas, kuriam rūpi sveikata, turėtų perskaityti šią knygą“. Kaip teigia iliuzionistas, klaidinga yra manyti, kad polifenolius vartoti reikia tik susirgus arba, kad jie padeda tik sergant prostatos vėžiu. Praturtinti savo organizmą polifenoliais vertinga kiekvienam, nes didelės apimties klinikiniai tyrimai įrodė, jog ši medžiaga stabdo ne tik prostatos, bet ir kitų onkologinių ligų riziką.
Medžiaga imuniteto stiprinimui
Gydytojai nuolat primena, kad savo gyvenime reikia skirti didelį dėmesį mitybai, tačiau apklausos duomenys rodo, jog daržovių mūsų lėkštėse itin trūksta. Polifenolių su maistu nesunaudojame tiek, kiek reikėtų organizmui, o patys mes jo, deja, negaminame.
Džiugina tai, kad žmonės dabar domisi augaliniais preparatais ir papildais labiau, negu domėdavosi anksčiau. Šiuo metu, siaučiant pandemijai, yra labai svarbu stiprus imunitetas, o ypač tiems, kurie dėl amžiaus ar gretutinių ligų yra rizikos grupėje. Vartodami augalinės kilmės medžiagas, tokias kaip polifenoliai, efektyviai galime sustiprinti organizmo atsparumą įvairioms ligoms bei infekcijoms.
Inovatyvus atradimas
Dar ne taip seniai, Jungtinės Karalystės Kembridžo universiteto mokslininkai atrado itin įdomų derinį sudarytą iš polifenolių – gausių visadalių brokolių, ciberžolės šaknų, granatų ir žaliosios arbatos. Šiuose produktuose yra daug skirtingų rūšių, tarpusavyje gerai derančių polifenolių bei kitų fitocheminių medžiagų. Tokio derinio veiksmingumą ir saugumą, kovojant su prostatos vėžiu, patvirtino išsamiais klinikiniais tyrimais. Taip pat yra įrodyta, kad polifenoliai padeda kovoti ne tik su onkologinėmis ligomis, bet ir su lėtinėmis, pvz.: cukriniu diabetu, artritu, demencija, kraujotakos ligomis.
Net nepagalvojame, kaip stipriai mūsų kasdieniniai įpročiai veikia organizmą. Prasta mityba, alkoholis, rūkymas – skatina laisvųjų radikalų oksidaciją, dėl kurio sensta ir žūsta mūsų ląstelės. Polifenoliai saugo nuo šių pažeidimų, o moterys jį netgi vadina grožio ir jaunystės eleksyru. Maisto papildai, kurie sukurti ne ekstraktų, o visadalių augalinių preparatų pagrindu, o ypač tie, kurių saugumas patvirtintas kliniškai, paprastai neturi jokio šalutinio poveikio, todėl tokius preparatus galima naudoti ilgą laiką.
Sekmadieniais, 9 val. ryte, laidoje „Sveikata.lt“ per TV3 kalbame ne tik apie ligas, bet ir apie inovatyviausius jų gydymo metodus. Įsijunkite!
Tyrimais nustatyta, miego metu knarkia net 40 proc. suaugusiųjų. Įvairios statistikos pateikia skirtingus duomenis, tačiau viena – neginčijama, knarkiančių vyrų yra du ar net tris kartus daugiau nei moterų.
Kitas faktas
Komentarai