Onkologinė liga – diagnozė, kurios išgirsti nenori niekas. Vis dėlto Lietuvoje vargiai rasime žmogų, kurio giminėje nenuskambėjo ši diagnozė. Laimė, dabar tai nebūtinai reiškia mirties nuosprendį. Sekmadienį, laidoje „Sveikata.lt“, išgirsite ir sužinosite apie vėžio gydymo naujienas bei inovacijas.
Nors daugeliui onkologijos tema sukelia liūdesį, apie vėžį šiandieną jau galime kalbėti optimistiškai. Laidos pašnekovė, Nacionalinio vėžio instituto (NVI) vadovė, profesorė Sonata Jarmalaitė teigia, kad per devyniasdešimt NVI gyvavimo metų, medicina labai stipriai pažengė į priekį: „Prieš devyniasdešimt metų žmonės, išgirdę vėžio diagnozę, žinojo tik vieną gydymo būdą – chirurgiją. Tik vėliau atsirado įvairūs diagnostikos metodai, pavyko išsiaiškinti ligos prigimtį, mechanizmus, sukėlėjus. Dabar turime chemoterapiją, spindulinę terapiją ir nesusimąstome, kokie svarbūs šie atradimai, kurių ne taip seniai dar nebuvo“.
Turbūt inovatyviausias gydymo metodas šiuo metu - vis dar besiskinantis kelią į mediciną - individualizuotas gydymas. NVI vadovė teigia, kad į kiekvieną pacientą reikia žiūrėti kaip į atskirą individą, su išskirtiniu fizinių bei psichologinių veiksnių rinkiniu: „Sudėjus visą bendrą fiziologiją ir ligos specifiką, parenkame individualų gydymą kiekvienam atskirai. Šioje vietoje labai svarbu genetika, t.y. naviko genetinė analizė, mutacijų, potencialių gydymo taikinių išsiaiškinimas. Visą tai išsiaiškinę, galime atrasti labiausiai tinkamą gydymą“.
Plačiau apie inovacijas, onkologinių ligų gydyme, jau šį sekmadienį, laidoje „Sveikata.lt“, 9 val. ryte, per žiūrimiausią TV3 televiziją!
Kaulai yra organizmo kraujo gamykla. Kas sekundę kaulų čiulpai pagamina 3 milijonus raudonųjų kraujo kūnelių
Kitas faktas
Komentarai