Nacionalinio vėžio instituto Mokslinių tyrimų centro Molekulinės onkologijos laboratorijos vedėjas prof. Kęstutis Sužiedėlis komentuoja BBC paskelbtą mokslo naujieną.
Technologijų progresas ir skverbimasis į mūsų kasdienybę turi ne itin džiugių padarinių: gydytojos oftalmologės Elenos Grikienienės teigimu, sausos ir perštinčios akys vargina bene kas antrą pacientą, apsilankantį pas akių gydytoją, tačiau kai kuriems išmaniųjų technologijų akims padaryta žala būna kur kas rimtesnė – išsivysto sausų akių liga.
Lietuvos mokslininkų atliekami tyrimai ir inovacijos jau greitai leis daug efektyviau gydyti senatvės ligas bei suteiks galimybę pristabdyti ar net visiškai išgydyti tokius sudėtingus susirgimus kaip Alzheimerio ar Parkinsono ligos.
Šiuolaikinis gydytojas laikomas geru, jeigu gali greitai ir tiksliai diagnozuoti ligą. Suradęs negalavimą skiria visą savo dėmesį ir resursus ligai gydyti. Tuo tarpu osteopatas - ne tik diagnozuoja ir gydo, bet ir ieško sveikatos. Ir ją randa – tik ne ten, kur paprastai įsivaizduojame.
Mokslininkams jau seniai žinoma, kad nuo žmogaus gyvenimo būdo labai priklauso ir sveikata. Pastaruoju metu pasaulyje ekspertai vis daugiau gyvensenos pakeitimą taiko ir ligų gydymo praktikai. Žmogus pats pradeda sveikti, kai individualiai pritaikomas tinkamas gyvenimo būdas. Ši gyvensenos medicina, akivaizdu, yra pigi, neturinti šalutinio povei...
Mūsų dienomis daugumai keturiasdešimtmečių šis amžius sutampa su didžiausios intelektinės įtampos periodu: karjerai pagaliau įsibėgėjant, reikia visada būti geriausios formos ir viskam pasiruošusiems. Tačiau tuo pačiu metu smegenų ląstelės atsinaujina jau nebe taip greitai, kaip dvidešimties. Dėl to dažni keturiasdešimtmečių palydovai yra nuolat...
Pastebima, kad Lietuvoje sergančiųjų inkstų ligomis vis daugėja. Statistika rodo, kad bėdų su inkstais turi kas dešimtas žmogus pasaulyje, o Lietuvoje kasmet užregistruojama apie 350 naujų susirgimų. Gydytojai inkstų ligas vadina „tiksinčia bomba“, nes širdies ar virškinimo sutrikimus galima pajusti iš karto, o inkstų – pastebimi tik ligai progr...
Šių metų vasario 25 – 26 dienomis vaizdų navigacijos sistema pirmą kartą panaudota operacijų metu. VUL Santariškių klinikų ką tik duris atvėrusioje hibridinėje širdies rentgenochirurgijos operacinėje jau penkiems pacientams specialiais kaiščiais buvo uždarytos angelės (vadinamosios fistulės), atsivėrusios šalia implantuotų širdies vožtuvų. Navi...
Ūminės viršutinių kvėpavimo takų infekcijos – tikra žiemos sezono rykštė, ypač tiems, kurie nemoka su jomis kovoti...
Santariškių klinikų medikai atliko sėkmingą operaciją jaunam vyrui, sergančiam hemofilijos (genetiškai paveldima liga, kai kraujas nekreša arba kreša labai sunkiai) A forma. Ji labai reta ir visoje Lietuvoje ja serga tik 11 žmonių.
Lietuvoje iš tūkstančio gyventojų nuo gripo pasiskiepija vidutiniškai 30 asmenų, Latvijoje - 65, Estijoje – 52 asmenys. Tuo tarpu JAV tūkstančiui gyventojų tenka net 250 pasiskiepijusių, Europoje vidutiniškai – 177.