Alergiškiems žmonėms gyvenimas nesaldus – ir ne tik dėl juos supančių alergenų, bet ir dėl „žudančių“ frazių, kuriomis neapgalvotai svaidosi aplinkiniai. Ko gi nederėtų sakyti?
Namų dulkių erkutės – „baubas“, kurio bijo vis daugiau žmonių. Ar tikrai jos tokios pavojingos? Kaip su jomis kovoti ir apskritai – ką būtina žinoti?
Ne veltui XX amžius buvo pramintas „alergijos amžiumi“.... Nuo 1950-ųjų sergančių alerginėmis ligomis (pavyzdžiui, alerginiu dermatitu, rinitu, sinusitu, bronchine astma, alergija žiedadulkėms ir tam tikriems maisto produktams bei vaistams) kas dešimtmetį padaugėja 10 proc.
Tiems, kurie linkę į alergines reakcijas, visada reikia saugotis – juk alergiją gali sukelti net ir patys įprasčiausi daiktai, esantys mūsų namuose. Pateikiame trumpą sąrašą.
Alergijos ir Astmos asociacijos visame pasaulyje siekia atkreipti visuomenės dėmesį - vis daugiau ir vis jaunesnio amžiaus žmonių kenčia nuo alergijos ir astmos. Mokslininkų teigimu per pastaruosius 20 metų alerginių sudirgimų bei astmos atvejų padvigubėjo.
Alergijos bei astma yra vieni dažniausiai pasitaikančių chroniškų susirgimų, kurie stipriai blogina tiek suaugusiųjų, tiek ir vaikų gyvenimo kokybę. JAV Astmos ir Alergijos Asociacijos teigimu, 1 iš 5 vakarietiškoje visuomenėje gyvenančių žmonių kankina alergija bei astma, o nuo 1980-ųjų sergančiųjų skaičius nenumaldomai auga. Kyla natūralus kla...
Sakoma, kad kas per daug, tas nesveika. Vis dėlto alergiškiems žmonėms pakanka ir visai nedidelių „draudžiamo“ maisto dozių, kad prasidėtų labai rimta alerginė reakcija. Kokie produktai šiuo atžvilgiu patys pavojingiausi?
Ašaros, paraudusios akys, nesibaigiantis čiaudulys, varvanti nosis – taip reaguoja tuopų pūkams alergiškų žmonių organizmas (o šio „gėrio“ dabar pilna visur). Kaip sau padėti?
Alergija – tai neadekvati organizmo reakcija į kokį nors dirgiklį, alergeną. Kokia ji bus ir kaip pasireikš, priklauso nuo alergeno. Gali būti taip, kad žmogus alergiškas tik vienam kuriam produktui (vienai braškių rūšiai ar kuriems nors riešutams), tačiau kiti, nors ir panašūs, nepavojingi. Svarbu pabrėžti ir tai, kad patys alergenai nekelia mu...
Tam, kad padarytum atradimą, kartais pakanka tiesiog pažvelgti į žinomus daiktus kitu žvilgsniu – ir visai nebūtina kurti ką nors nauja... Vargu ar šių protingų žodžių autorius Marselis Prustas turėjo omenyje tokį prozišką dalyką kaip aktyvuota anglis. Kita vertus, garsusis rašytojas nesirgo alergija.
Vienas britų žurnalas yra paskelbęs atlikto eksperimento duomenis, kurio metu nustatyta, kad moteris, gyvenusi 50 metų santuokoje su knarkiančiu vyru, praranda 4-erius metus miego.