Artimųjų netekties skausmo nenumalšina niekas. Bet dar skaudžiau, kai suvoki, kad nelaimės tikrai buvo galima išvengti. Šiame video mėgstančio išgerti ir sėsti už vairo vyruko draugas Tomas nutarė su bičiuliais iškrėsti pokštą ir pamokyti Rėjų.
Šiandien daug kalbama apie alkoholio žalą apskritai. O ką galima pasakyti apie lietuvių girtuokliavimo įpročius? Ką rodo statistika?
Dažnai girdime kalbant apie priklausomybes nuo kasdieniniame gyvenime įprastų dalykų: šokolado, sekso, darbo, kompiuterio. Ar iš tiesų tai irgi yra tapę šių laikų priklausomybėmis?
Po didesnių švenčių dažnai kankina pagirios ir nuovargis. Šiuos negalavimus padeda įveikti daug vandens ir grynas oras. Tačiau, ką daryti, jei apsinuodijote alkoholiu?
Pasirodo, taip. Kaip rodo nauji Heršio (Pensilvanija) mokslininkų tyrimai, persivalgymas, t. y. didelio maisto kiekio suvartojimas per trumpą laiką, gali žmonėms padėti atsikratyti priklausomybės nuo psihotropinių medžiagų, alkoholio ir narkotikų.
Lietuvoje alkoholizmu sergantys asmenys gali būti gydomi priklausomybės ligų centruose „Minesotos“ programose, tuose pat centruose galima pasirinkti ir kitokį gydymą (medikamentinį ar kodavimą). „Minesotos“ programa trunka 28 dienas ir kainuoja 200/400 litų.
Alkoholizmas – mūsų amžiaus rykštė, tačiau pasirodo, kad pomėgis svaigintis alkoholiniais gėrimais būdingas ne tik žmonėms. Tuo gali būti sunku patikėti, tačiau girtuoklių pasitaiko netgi tarp floros ir faunos atstovų. Žinoma, girtas šuo – ne toks jau ir retas reiškinys, tačiau ar esate girdėję apie tokius atvejus?
Pasirodo, kepenims mirtinai pavojingas ne tik alkoholis. Pavojų kelia netgi... paprasčiausi biskvitai.
Jeigu ima smarkiai plakti širdis, pasigaminkite citrinos sulčių ir medaus koncentratą ir išgerkite vienu ypu.