Nors Alzheimerio liga kasmet kamuoja vis daugiau žmonių (prognozuojama, jog po 30 metų ja sirgs net kas antras 85 metų ribą perkopęs senjoras), ankstyvosiose stadijose ji vis dar gana retai diagnozuojama. Sveikatos specialistai ragina susipažinti su požymiais, kurie gali ligą išduoti, ir būdais, kurie galėtų padėti jau sergantiems.
Į Pitsburgo gyvūnų apsaugos centrą buvo atvežtas neįprasta katė. Tiksliau, neįprasta buvo jos būklė – nieko panašaus per savo daugiametę praktiką centro veterinarai dar nematė. Paaiškėjo, kad keturkojė gyveno pas 82 metų vyrą, sergantį Alzheimerio liga. Neseniai jis iškeliavo į senelių namus, bet... Net ir gyvendamas kartu su savo augintine rūpi...
Gaila, bet kai kurie garbaus amžiaus žmonės sunkiai orientuojasi ne tik erdvėje, bet ir laike. Medicinos centro „Lanthern Of Madison“ (Ohajo valstija, JAV) direktorius Jeanas Makeshas sugalvojo genialų projektą, padėsiantį Alzheimerio liga sergantiems pacientams pasijusti kaip namuose.
Šiuolaikinė medicina gali ne viską, tačiau tai nereiškia, kad sergantiems Alzheimerio liga niekuo negalima padėti.
Neurologai įspėja, kad popiečio miegas yra susijęs su demensijos (įgytos silpnaprotystės, psichinių funkcijų išsiderinimo dėl pažeistų galvos smegenų) rizika.
Tai Či – tai viena iš Rytų kovos menų rūšių, meditacija judesyje, energijos valdymas (arba tiesiog senovinė kinų gimnastika). Kad ir kaip pavadintumėte šią techniką, mokslininkų teigimu, ji padeda pagerinti atmintį, mąstymą ir padidinti smegenų tūrį.
Vaistai nuo Alzheimerio ligos padėjo amerikiečiams įveikti nevaldomą norą apsipirkinėti. Klinikinius memantino tyrimus atliko Minesotos universiteto mokslininkai.
Pasaulio sveikatos organizacijos specialistai prognozuoja, kad 2030 m. dažniausiai pasitaikanti liga pasaulyje bus depresija: šis sutrikimas pralenks net širdies ir kraujagyslių sistemos ligas.