Metų pradžioje siautę didžiausi Čilės istorijoje gaisrai pridarė daugybę žalos – nuostoliai siekia 333 mln. dolerių, išdegė 500 000 hektarų miškų ir laukų, žuvo 11 žmonių (sužalota daugiau kaip 150), sudegė 1500 namų... Šiuo metu stengiamasi atkurti ugnies sunaikintus miškus ir grąžinti į juos gyvybę. Įgyvendinti šį projektą padeda neįprasti apž...
Žemė – mūsų namai, todėl turime ją mylėti ir stengtis palaikyti joje tvarką. Štai keli pavyzdžiai, parodantys, kaip reikėtų saugoti ir gerbti gamtą.
Niekam nėra paslaptis, kad Žemės resursai – ne begaliniai, ir senka jie labai greitai. Projekto GPSO (Global Population Speak Out) metu buvo išleistas nuotraukų albumas, iliustruojantis žiaurias mūsų pasaulio ekologines realijas.
Tomis Kleinas – paprastas Olandijos gyventojas, kuriam labai patinka važinėtis dviračiu, tačiau pasivažinėjimai jam teikė ne tik geras emocijas – viską gadino šiukšlėmis, kurių niekas nė neketino surinkti, nusėtos krantinės vaizdas.
Prieš išmesdami šiukšlę ten, kur mesti nederėtų, susimąstykite: per kiek laiko ji suirs? Juk per kai kurias ateinančios kartos laipios ne vieną šimtmetį...
Mokslininkai įspėja, kad artėja riba, kai beveik viso pasaulio žmonės taps vegetarais. Per kelis dešimtmečius tiesiog pritrūks mėsos. Preliminariais skaičiavimais, gyvulinės kilmės maistas sudarys tik 5 % mūsų suvartojamų kalorijų kiekio.
Mokslininkai teigia, kad urano gavyba iš jūrų jau dabar tampa ekonomine realybe, kuri užtikrintų branduolinės energetikos ateitį.
Remiantis Lietuvos gyventojų nuomonės tyrimu, vos dešimtadalis žmonių rūšiuoja buitines atliekas. Tik nedidelė dalis jų tai daro teisingai, o beveik pusė (47 %) net nežino, kaip atrinkti ir paskirstyti perdirbamas šiukšles. Siekdama paskatinti Lietuvos gyventojus rūšiuoti antrines žaliavas, kompanija „Tetra Pak“ visuomenei pristatė pirmą Lietuvo...
Tabiu (Tubby) vadinamas labradoras pateko į Gineso rekordų knygą kaip šuo, solidžiai prisidėjęs prie aplinkos saugojimo: jo „sąskaitoje“ maždaug 26 000 plastikinių butelių.
Austrijoje yra įstabi vieta, vadinama Žaliuoju ežeru (Grüne see). Nuo rugpjūčio iki balandžio tai tiesiog žalias parkas su takeliais, suoliukais, aikštelėmis ir tilteliais per upes, tačiau pavasarį dėl kalnuose tirpstančio sniego ir ledo vandens lygis pakyla tiek, kad viskas atsiduria 4–5 ar net 8 metrų gylyje.
Širdies ir kraujagyslių ligos – sveikatos sutrikimas, kasmet nusinešantis daugiausia žmonių gyvybių.