Niekam nėra paslaptis, kad Žemės resursai – ne begaliniai, ir senka jie labai greitai. Projekto GPSO (Global Population Speak Out) metu buvo išleistas nuotraukų albumas, iliustruojantis žiaurias mūsų pasaulio ekologines realijas.
Tomis Kleinas – paprastas Olandijos gyventojas, kuriam labai patinka važinėtis dviračiu, tačiau pasivažinėjimai jam teikė ne tik geras emocijas – viską gadino šiukšlėmis, kurių niekas nė neketino surinkti, nusėtos krantinės vaizdas.
Prieš išmesdami šiukšlę ten, kur mesti nederėtų, susimąstykite: per kiek laiko ji suirs? Juk per kai kurias ateinančios kartos laipios ne vieną šimtmetį...
Tikriausiai kiekvienuose namuose atsirastų pora kita senų ar nepatogių batų, kurie neavimi, tačiau saugomi „juodai dienai“ (o jei prireiks?). Gal laikote juos kaip brangų prisiminimą? O gal tiesiog neprisiruošiate susitvarkyti? Net jeigu nusprendėte, kad jų nebereikia, neskubėkite išmesti – pažvelkite į tokią avalynę kitu kampu!
Buitinės chemijos yra kiekvienuose namuose, tačiau ja reikia naudotis atsargiai – joje esančios medžiagos gali sukelti daugybę problemų ir ligų: vėžį, diabetą, nevaisingumą. Tokios priemonės tampa netgi nutukimo priežastimi. Kaip rodo Europos aplinkosaugos agentūros surinkti duomenys, sudedamosios buitinės chemijos dalys daro didelę įtaką žmogau...
Mokslininkai įspėja, kad artėja riba, kai beveik viso pasaulio žmonės taps vegetarais. Per kelis dešimtmečius tiesiog pritrūks mėsos. Preliminariais skaičiavimais, gyvulinės kilmės maistas sudarys tik 5 % mūsų suvartojamų kalorijų kiekio.
Mokslininkai teigia, kad urano gavyba iš jūrų jau dabar tampa ekonomine realybe, kuri užtikrintų branduolinės energetikos ateitį.
Tabiu (Tubby) vadinamas labradoras pateko į Gineso rekordų knygą kaip šuo, solidžiai prisidėjęs prie aplinkos saugojimo: jo „sąskaitoje“ maždaug 26 000 plastikinių butelių.
Tyrimai rodo, kad daugelis žmonių savyje slepia „žaliąjį melagį“, apsimetinėdami, kad tausoja aplinką ir reaguoja bei sprendžia aplinkosaugos problemas. Kodėl taip yra? Atsakymas labai paprastas – dažnas žmogus tiesiog jaučia spaudimą daryti teisingus dalykus.
Mokslininkai įspėja, kad jūros lygis nenustos augti dar kelis šimtus metų, net jei vidutinė oro temperatūra kris, skelbia dailymail.co.uk.
Jei be perstojo rėktum 8 metus, 7 mėnesius ir 6 dienas, tai pagamintum pakankamai energijos užvirinti vandenį vienam kavos puodeliui