Žmonių tiesiami keliai neretai kertasi su migruojančių gyvūnų, gyvenančių vienoje ar kitoje vietovėje, keliais. Kad po automobilių ratais pakliūtų mažiau gyvūnų, daugelyje pasaulio šalių statomi specialūs tiltai, kuriais gyvūnai gali nekliudomai kirsti kelią. Štai keli pavyzdžiai iš Kanados, Australijos, JAV, Olandijos ir Prancūzijos.
Menininkė Kathleen Dustin jau 30 metų blaškosi po visą pasaulį. Per tą laiką ji spėjo pagyventi Saudo Arabijoje, Turkijoje, Libane, išmaišė visą Viduržemio jūros pakrantę, yra buvusi Olandijoje, Rusijoje, JAV ir didžiojoje Britanijoje. Matyta egzotiška įvairių pasaulio kampelių gamta įkvėpė ją kurti rankines, kurios vaizduoja tai tropinių kraštų...
Ar gali anglies dvideginis ore mus storinti? Tokį klausimą iškėlė danų mokslininkai, kuomet pastebėjo, kad Danijoje nutukusių gyventojų skaičius auga lygiagrečiai su anglies dioksido didėjimu atmosferoje.
Tausojantis vartojimas ir darni gamyba – šie žodžiai tapo raktinėmis sąvokomis kuriant ateities pasaulį, jo ekonomiką. Kas šioje srityje jau padaryta ir bus daroma artimiausiu metu?
"Lietuvos gamtos fondas", bendradarbiaudamas su "Lietuvos zoologijos sodu", siekia išsaugoti į Lietuvos raudonąją knygą įrašytų balinių vėžlių populiaciją.
Pripažinkime, gyvename nuostabioje vietoje: jokių žemės drebėjimų, jokių cunamių ir kitų gamtos stichijų. Netgi vandens, kurio trūkumas jaučiamas tikrai ne viename pasaulio kampelyje, mums taupyti netenka. Tačiau ar tai, kad galime sau leisti eikvoti vandenį reiškia, kad taip ir turime elgtis?
2010 m. iš Lietuvoje surinktų elektronikos atliekų vienam gyventojui teko tik po 2,88 kg. Tuo metu Skandinavijos šalyse pernai buvo surinkta: Norvegijoje – po 28 kg, Švedijoje – 16 kg, Šveicarijoje -17 kg, Danijoje- 13 kg.
Pasaulio gamtos fondas (WWF) įvertino devynių Baltijos jūros šalių pastangas siekiant pagerinti Baltijos jūros būklę. Rezultatai parodė, kad daugiausia sprendžiant aplinkosaugines jūros problemas nuveikė Vokietija ir Švedija, Lietuva dar turi kur pasitempti.
Kaulai yra organizmo kraujo gamykla. Kas sekundę kaulų čiulpai pagamina 3 milijonus raudonųjų kraujo kūnelių