Kasmet vis daugiau lietuvių kelionių metu užsikrečia virusiniu hepatitu A ir taip didina šios infekcijos plitimo bei protrūkių riziką šalyje. Kepenų uždegimą sukeliančios infekcijos būtų galima išvengti, jeigu žmonės prieš kelionę pasikonsultuotų su gydytoju dėl galimų profilaktikos priemonių.
Poilsis prie vandens daugeliui kelia malonias asociacijas, tačiau dažnas neįvertina tiek jūros, tiek ežerų, upių ir kitų vandens telkinių keliamo pavojaus, todėl nemokantiems saugiai elgtis vandenyje, džiugių akimirkų pilnos atostogos gali virsti nelaime.
Paatostogavus sunku sugrįžti ne tik prie darbų, bet ir prie įprasto miego ritmo. Nors miegas, pasak Vilniaus „Kardiolitos“ klinikų gydytojos neurologės Dalios Matačiūnienės, vasarą kur kas kokybiškesnis, tačiau kelionės ar nerūpestingumas dažnai išbalansuoja įprastą miego grafiką. Specialistė pataria, kaip elgtis, kad trumpalaikiai miego sutriki...
Psichologų teigimu, paskutinės savaitės prieš ilgai lauktas atostogas – maksimalaus streso laikas. Tai metas, kai žmogus ima jaustis prietaisu, dirbančiu maksimaliu galimu pajėgumu: dar truputis ir įvyks trumpasis jungimas. Ar verta stebėtis, kad atsiranda sveikatos problemų?
Vasara – atostogų metas. Jas kruopščiai planuojame ištisus metus, apgalvojame net menkiausias detales – nuo nakvynės iki kosmetikos krepšelio. Vis dėlto viską idealiai susidėlioti retai pavyksta, o ypač sunku apgalvoti visus galimus nesklandumus. Dermatologė Birutė Adomavičienė teigia, kad viena dažniausių problemų, sugadinančių atostogas – neti...
Atostogos – tai laikas, kai visus rūpesčius norisi palikti namie. Poilsio savaitė ar dvi reikalinga kiekvienam iš mūsų, siekiant išvengti pervargimo ir jį lydinčių liūdnų pasekmių sveikatai. Tačiau ir per atostogas, o tiksliau – dar prieš jas, reikėtų apgalvoti, kad ligos puola ir kelionių metu. Tinkamai sukomplektuota vaistinėlė padės jų išveng...
24 metų prancūzas Gerekas Sudis (Guirec Soudee) savo kelionei jachta išsirinko labai neįprastą kompanionę – vištą, vardu Monik. Savo kelią abu pradėjo nuo Kanarų salų, o dabar pasiekė Grenlandiją. Gereko teigimu, jis pamilo šį paukštį iš pirmo žvilgsnio, ir net nedvejojęs pasiėmė jį kartu. Vaikino teigimu, višta, lyginant su kitais gyvūnais, sav...
Vasara, saulė ir karštis palieka savo pėdsakus ant plaukų, odos ir nagų. Vis dėlto jau beveik ruduo, o būti gražioms norisi visada. Štai keli patarimai, padėsiantys greičiau „reanimuotis“ po šiltojo sezono.
Šiltuoju metų laiku mes daug keliaujame po Lietuvą, vykstame į svečias šalis. Smagu, kai taip lauktos atostogos praeina sklandžiai, tačiau kartais gerą nuotaiką gali aptemdyti dantų skausmas.
Džiaugiamės šiltais orais, lepinamės saulutėje ir dažnai net nepajuntame, kaip nusvylame. Visi žinome, kad būnant saulėje reikia naudoti apsaugines priemones, nepersikaitinti, tačiau kartais nepasirūpiname savimi ir vėliau turime ieškoti priemonių, kurios pagydytų mūsų negaluojančią odą.
60 sekundžių - tiek laiko paprastai reikia kraujo ląstelei apkeliauti visą organizmą