Katžolių stiebuose ir lapuose yra nepetalaktono. Manoma, kad ši medžiaga gali imituoti feromonus (pvz., kačių snukio feromonus ar kačių šlapimui tipišką kvapą suteikiančias medžiagas). Pajutusios katžolės kvapą, katės pradeda voliotis, tapšnoti ją letenėlėmis, laižyti lapus, elgiasi lyg rujos metu (dėl to šis augalas dar vadinamas kačių afrodizi...
Keturkojis Tonis pavergė internautų širdis savo atsidavimu – jo šeimininkas iškrito iš medžio, kai prie savo namų genėjo šakas, ir patyrė traumą. Šuo gulėjo padėjęs galvą ant vyro krūtinės ir nesitraukė nė per žingsnį.
Šis vyrukas dėl gripo komplikacijų praleido ligoninėje 5 savaites. Per tą laiką jis sulyso ir pasikeitė taip smarkiai, kad šuo jo iš pradžių net neatpažino – tik priėjęs arčiau ir apuostęs šeimininką keturkojis suprato, kas yra šis žmogus. Koks jaudinantis susitikimas!
Kiekvienas laikantis namuose katę žino, kad ji naktį (arba apie 5 valandą ryto) būtinai įsliūkins į šeimininko lovą, įsitaisys šalia ir užmigs, murkdama į ausį. Kodėl ji taip elgiasi?
Daugeliui iš mūsų yra tekę susidurti su sunkumais bandant įsidarbinti – neretai darbo paieškos primena užburtą ratą ir varinėjimą nuo vienų durų prie kitų. Tačiau parduotuvės „Lowe’s“ Teksaso valstijoje administracija nusipelnė pagarbos ir pagyrų – jie priėmė į darbą vyrą su keturkoje drauge.
Kai šią senutę mopsę, kuriai naujieji šeimininkai davė Lėjos vardą, paėmė iš gyvūnų prieglaudos, ji buvo labai laiminga – šeima ją mylėjo, ja rūpinosi... Tačiau laimė vieną dieną baigėsi: šeimininkai pakeitė grindis. Vargšas šuo nuolat slidinėjo ir griuvinėjo, o galiausiai iš viso atsisakė vaikščioti. Tada šeimininkai rado genialų sprendimą – ko...
Tikriausiai dauguma tų, kurie augina namuose šunį arba katę, kartais pastebi, jog augintinis ima elgtis neįprastai – atsitupia ir įremia galvą į sieną, spintos duris ir pan. Nežinant galima pamanyti, kad jis taip žaidžia ar tiesiog nori šeimininko dėmesio. Tačiau iš tikrųjų toks vaizdelis – tai ženklas, kad gyvūnas serga, ir jam reikia pagalbos.
Gyvūnas namuose – tai draugas, draugas, hobis, pagalbininkas atsipalaiduojant. Mokslininkai seniai tyrimais įrodė augintinių naudą žmogaus psichologinei ir kai kuriais atvejais net fizinei būklei. Tačiau mes pasidarome kur kas atsargesni, kai pradedame kalbėti apie kūdikį ir augintinį namuose. O jei gyvūnas vaiką nuskriaus? O jei vaikas bus gyvū...
Sunku įsivaizduoti savo gyvenimą be plaukuotų, kailiniuotų, žvynuotų keturkojų ir dvikojų augintinių – nenuostabu, kad praktiškai kiekvienuose namuose yra bent po vieną gyvūnėlį. Įdomiausia tai, kad jie tampa ne tik namų puošmena ar draugu, bet taip pat ir sporto partneriu. Tad kam gi tinka gyvūnai?
Viename kvadratiniame pažasties odos centimetre gali būti iki 500 milijonų bakterijų