Apie bėgimo takelius sklando daugybė nuomonių: kai kam atrodo, kad juo bėgti lengviau nei lauke, kiti gi tikina, kad tokiam bėgimui reikia mažesnio pasiruošimo. Daugelis sporto trenerių bėgimo takelį laiko priemone, stiprinančią širdį ir ištvermę, kuri būtina bėgant lauke. Tiesa, jie įspėja ir apie galimus sveikatos sutrikimus, pasirenkant netin...
Sveikatos apsaugos ministerija bei Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras atkreipia dėmesį, kad prieš pradedant sportuoti reikėtų tam pasiruošti. Sportas – sveikatos šaltinis, tačiau užsiimant juo neapgalvotai ar persistengiant, žala gali būti didesnė už naudą. Tad ką reikėtų daryti, kad sportas būtų naudingesnis, pataria specialistai.
Bėgioti turėtų patikti visiems. Jeigu manote kitaip – tai tikrai nėra gerai. Tokia jau ta žmogaus prigimtis – jis turi judėti, būti aktyvus, džiaugtis gyvenimu. Bėgiojimas ne tik teigiamai veikia širdies ir kraujagyslių sistemą, tačiau taip pat padeda atkurti ir vidinę pusiausvyrą.
Reguliarus bėgiojimas gali pailginti jūsų gyvenimą. Mokslininkai užtikrintai tvirtina, kad tai prideda papildomų metų ir nereikalauja daug pastangų. Iš tiesų viskas gali būti daug paprasčiau, negu žmonės linkę įsivaizduoti.
Jei bėgimo metu pajuntate skausmą šone - sulėtinkite tempą, pereikite į ėjimą ar visiškai sustokite. Skaudamą vietą paspauskite trimis pirštais ir, neatleisdami spaudimo, giliais, spaudžiamaisiais judesiais masažuokite.
Jeigu skauda gerklę, smulkiai supjaustykite svogūną ir užpilkite cukrumi. Po kelių valandų perkoškite ir gerkite po šaukštelį. Citrinos sultys, pasaldintos medumi,- geriausias vaistas užkimus.