Daugybė žmonių nuolat kenčia dėl blogo burnos kvapo, tačiau pripažįsta šią problemą labai nenoriai.
Nors mes labai dažnai girdime, kaip reikia rūpintis savo burnos higiena ir prižiūrėti dantis, kad jie išliktų sveiki ir gražūs, naujas tyrimas rodo, kad teorinės žinios praktiškai dažniausiai nepritaikomos ir žmonės valytis dantų vis dėlto nemoka.
Kas antras (48 proc.) Lietuvos gyventojas mano, jog savo dantų ir burnos higienai turėtų skirti daugiau dėmesio nei skiria dabar. Tik 26 proc. vyrų ir beveik dvigubai daugiau moterų (40 proc.) yra patenkinti šia sritimi.
Dantų siūlas yra labai svarbi higienos priemonė. Pati plačiausia danties vieta – ekvatorius, jo dantų šepetukas nepasiekia ir nepašalina maisto likučių, įstrigusių tarpdantyje.
Dažniausia kraujuojančių dantenų priežastis - apnašos ir akmenys ant dantų. Būtina atlikti burnos higienos procedūrą ir nuvalyti apnašas bei akmenis, tai būtų pirmoji pagalba.
Ar galima naudoti burnos skalavimo skystį stomatito atveju ir po dantų taisymo?
Atkreipkite dėmesį į siūlo storį. Labai svarbu, kad jis būtų nei per plonas, nei per storas ir atitiktų tarpdančių dydį. Taip pat atkreipkite dėmesį į patogumą, šiuo metu galite įsigyti tarpdančių siūlų koteliuose, su jais parastai, patogiai ir greitai išvalysite tarpdančius.
Problemos atsiranda dvi: finansinės – papildomos išlaidos ir fizinės – reikės nešioti breketus. Gydymas trunka 1-2 metus, kurių metu reikės nešioti breketus ir reguliariai lankytis pas odontologą, taip pat breketams reikės papildomos higienos.
Be efektyvios burnos higienos, su blogu burnos kvapu galima kovoti ir naudojant nemalonų burnos kvapą naikinančias tabletes. Jos pašalina net svogūno ar česnako kvapus.
Dantų pastą reikia rinktis pagal problemas (jautrūs dantys, kraujuojančios dantenos ir pan.), stebėkite koks poveikis išsivalius dantis, vėliau rinkitės skonį.
60 sekundžių - tiek laiko paprastai reikia kraujo ląstelei apkeliauti visą organizmą