Apsilankymai pas odontologą ir mūsų dienomis mažai kam kelia pozityvias emocijas – ką jau kalbėti apie žmones, kurie gyveno prieš kelis šimtus ar net tūkstančius metų. Užtenka pažiūrėti, kaip dantis gydydavo ir protezuodavo senovėje, kad suprastumėte: šiuolaikinė odontologija ne tokia baisi, kaip galvojate.
Sparčiai tobulėjant odontologinėms technologijoms, didėja ir pacientų reikalavimai, priverčiantys gydytojus odontologus ne tik peržiūrėti iki tol naudotus gydymo metodus, bet ir nuodugniau gilintis į naujoves. Juk dažniausiai pas odontologus apsilankoma, kai suskausta dantį ar iškyla kitų odontolgonių problemų. Kadangi visa tai asocijuojasi su n...
Su gydytoja Ieva Bogdanovičiūte–Homoudeh kalbamės apie dantų nusidėvėjimo priežastis ir gydymą.
Viena didžiausių ir rimčiausių dantų problemų yra ėduonis. Tai danties kietojo audinio irimas, kuris įprastai sukeliamas ant danties užsilikusių rūgščių ar maisto likučių tarpdančiuose. Beveik 100% ėduonies atvejų susidaro tose vietose, kur nepasiekia dantų šepetėlis. Būtent todėl odontologijos klinika Vilniuje pacientams rekomenduoja naudoti ta...
Tvarkant sugedusį dantį, odontologai siūlo karūnėles, plombas tam, kad atkurtų sugadintą dantį. Taip pat tam, kad ne tik sutvarkytų dantį, bet ir tam, kad atstatytų pirminę danties formą ir išvaizdą.
Dirvinis asiūklis – daugybę vardų turintis daugiametis sporinis augalas (dirvų eglutė, driežgegužė, eglikė, esukas, gandro pupa, gegutės duonelė, gegužės, gigelis, kežėtys, krekėsa, ožkabarzdis, piesčiukas). Tai visoje Lietuvoje paplitusi laukų piktžolė, gana dažnai naudojama liaudies medicinoje.
Ar galima gydyti dantis sergant lūpų pūsleline?
Breketai – gydymas be pertraukos dieną ir naktį. Plokštelės keičiasi. Tiesinimas breketais yra brangesnis, bet suaugusiems rekomenduojame tik juos. Vaikams taikomi abu būdai, gydytojas ortodontas sprendžia kurį būdą parinkti pagal esamą situaciją.
Problemos atsiranda dvi: finansinės – papildomos išlaidos ir fizinės – reikės nešioti breketus. Gydymas trunka 1-2 metus, kurių metu reikės nešioti breketus ir reguliariai lankytis pas odontologą, taip pat breketams reikės papildomos higienos.
Šiais laikais skausmo odontologijoje praktiškai nebeliko, technologijos tobulėja su kiekviena diena, tad dėl skausmo pergyventi nereikėtų. Svarbiausia, pasirinkite gydytoją kuriuo pasitikite, galite paklausti patarimo, tuomet problemų neturetų būti.
Vidutiniškai suaugęs žmogus turi apie 100 milijardų smegenų ląstelių, iš kurių apie 85000 prarandame kasdien. Jei visas savo smegenų ląsteles sujungtume į siūlą, jo užtektų nuo čia iki saulės ir atgal..