Dantų grožiui ir sveikatai svarbi ne tik elementari burnos ertmės higiena, bet ir tai, ką mes valgome bei geriame. Kai kurie mitybos produktai ir gėrimai gali pasitarnauti kovoje su bakterijų gaminamomis rūgštimis.
Tvarkant sugedusį dantį, odontologai siūlo karūnėles, plombas tam, kad atkurtų sugadintą dantį. Taip pat tam, kad ne tik sutvarkytų dantį, bet ir tam, kad atstatytų pirminę danties formą ir išvaizdą.
Pažvelkime slapčiomis pro lango kampelį į kiekvienos šeimos rytą. Ir kaip gi jie prasideda? Dažnai su rytine kava, mažiau ar daugiau sočiais pusryčiais, gal net saldžiu desertu? Stop, stop, stop... Kažką praleidome! Kiekviena rytas turi prasidėti nuo pasirūpinimo savimi. Tokie aprašyti pusryčiai nėra labai sveiki ir ypač kenkia dantims. Užbėgant...
Ką daryti, kad šypsena būtų baltesnė? Apie stomatologinę dantų priežiūrą, deja, nerašysime, tačiau mielai papasakosime, ką vertėtų dažniau kramsnoti. Žinoma, dantų pigmentas kiekvieno yra individualus, tad kas tinka vienam, nebūtinai tiks kitam. Pabandyti reikėtų visus šiuos būdus, norint atrasti tinkamiausią.
Dantų ėduonis – viena iš labiausiai paplitusių pasaulyje ligų. Su ja susiduria maždaug 90–95 % visos populiacijos.
Dantų ėduonis – viena iš labiausiai paplitusių pasaulyje ligų. Su ja susiduria maždaug 90–95 % visos populiacijos. Dėl tokio „populiarumo“ apie jos priežastis ir pasekmes prikurta daugybė mitų, kurie, deja, su realybe kartais neturi nieko bendra.
Nors mes labai dažnai girdime, kaip reikia rūpintis savo burnos higiena ir prižiūrėti dantis, kad jie išliktų sveiki ir gražūs, naujas tyrimas rodo, kad teorinės žinios praktiškai dažniausiai nepritaikomos ir žmonės valytis dantų vis dėlto nemoka.
Kaip dažnai reiktų atlikti dantų higienos procedurą?
Jeigu skauda gerklę, smulkiai supjaustykite svogūną ir užpilkite cukrumi. Po kelių valandų perkoškite ir gerkite po šaukštelį. Citrinos sultys, pasaldintos medumi,- geriausias vaistas užkimus.