Dantų grožiui ir sveikatai svarbi ne tik elementari burnos ertmės higiena, bet ir tai, ką mes valgome bei geriame. Kai kurie mitybos produktai ir gėrimai gali pasitarnauti kovoje su bakterijų gaminamomis rūgštimis.
Tvarkant sugedusį dantį, odontologai siūlo karūnėles, plombas tam, kad atkurtų sugadintą dantį. Taip pat tam, kad ne tik sutvarkytų dantį, bet ir tam, kad atstatytų pirminę danties formą ir išvaizdą.
Ką daryti, kad šypsena būtų baltesnė? Apie stomatologinę dantų priežiūrą, deja, nerašysime, tačiau mielai papasakosime, ką vertėtų dažniau kramsnoti. Žinoma, dantų pigmentas kiekvieno yra individualus, tad kas tinka vienam, nebūtinai tiks kitam. Pabandyti reikėtų visus šiuos būdus, norint atrasti tinkamiausią.
Daugelis susiduriame su implantologija ir dantų taisymų, tačiau, nors ir informacijos ir pakankamai, bet klausimų dažnam kyla. Kokius klausimus būtina užduoti pirmojo vizito metu?
Kas antras (48 proc.) Lietuvos gyventojas mano, jog savo dantų ir burnos higienai turėtų skirti daugiau dėmesio nei skiria dabar. Tik 26 proc. vyrų ir beveik dvigubai daugiau moterų (40 proc.) yra patenkinti šia sritimi.
Australų mokslininkai iš Melburno universiteto įsitikinę: reguliariai vartojamas sojų pienas gali tapti dantų problemų priežastimi.
Kada vaikas turi pradėti valytis dantis savarankiškai?
Pasaulio sveikatos organizacijos specialistai prognozuoja, kad 2030 m. dažniausiai pasitaikanti liga pasaulyje bus depresija: šis sutrikimas pralenks net širdies ir kraujagyslių sistemos ligas.