Plika akimi nustatyti, kuriai daržovei ar kuriems žalumynams užauginti buvo naudojami nitratai, o kam – ne, gali būti labai sudėtinga, ypač neprityrusiems. Tačiau specialistai per daugelį metų pastebėjo šiokius tokius skiriamuosius požymius ir dalinasi patarimais su tais, kurie nori valgyti kaip galima sveikesnį maistą.
Tikriausiai kiekvienam yra tekę girdėti posakį: „esi tai, ką valgai“. Niekas nepaneigs, kad graikiniai riešutai panašūs į smegenis – ir, kas įdomiausia, iš tiesų yra joms labai naudingi. Tokių pavyzdžių galima rasti ir daugiau. Toliau pateikiame keletą itin paplitusių maisto produktų, kurie ne tik primena žmogaus organus, tačiau taip pat padeda...
Daržovės – vienmečiai, dvimečiai ir daugiamečiai žoliniai augalai. Tai vienintelis maisto produktas, kuriame nėra cholesterino (cholesterolio). Žmogaus organizmas nesugeba sukaupti didesnių biologiškai aktyvių maisto medžiagų atsargų – jas reikia visą laiką papildyti, todėl daržovių turime valgyti kasdien. Kai kurios iš jų pasižymi ir gydomuoju ...
Agurkai – vienos iš pačių naudingiausių daržovių mūsų organizmui. Ar žinojote, kokiomis savybėmis jie pasižymi?
Salierai – tai ne tik daržovės, bet ir puikus vaistas. Jie labai maistingi, aromatingi ir pasižymi daugybe naudingų savybių.
Britų mokslininkai padarė išvadą: pomidorų valgymas padeda išsaugoti odos stangrumą ir užkerta kelią žalingų saulės spindulių poveikiui.
Lietuvoje iš tūkstančio gyventojų nuo gripo pasiskiepija vidutiniškai 30 asmenų, Latvijoje - 65, Estijoje – 52 asmenys. Tuo tarpu JAV tūkstančiui gyventojų tenka net 250 pasiskiepijusių, Europoje vidutiniškai – 177.