Ruduo – tai metas, daugeliui keliantis susierzinimą, liūdesį ir nuovargį. Ką daryti, jei pasaulį ėmėte matyti pilkai?
Liūdesį melancholiją gali nuvyti... žuvis. Bet ne kažkokia peršaldyta jūros lydeka, o žinoma, tos žuvų rūšys, kuriose gausu riebiųjų Omega-3 rūgščių. Šios rūgštys dalyvauja hormonų apykaitoje, padeda palaikyti emocinį atsparumą ir pasipriešinti depresijai.
Peršalti rudenį nesunku – tai gana dažnas reiškinys. Gydytojų teigimu, šiuo metų laiku rizika susirgti virusinėmis ligomis padidėja net du kartus. Kodėl?
Pirmojoje šio straipsnio dalyje buvo kalbama apie trumpalaikius miego sutrikimus, kuriuos galima įveikti liaudies išmintimi. Tačiau tada, kai kankina ilgalaikė nemiga, vertėtų kreiptis į specialistus.
Mokslininkams pavyko įrodyti, kad vienišų žmonių imuninė sistema silpnesnė, o tai lemia didesnę tikimybę susirgti širdies bei kraujotakos ligomis, mažesnį atsparumą virusinėms infekcijoms ir net padidintą vėžio riziką.
Bloga nuotaika – kaip tikra audra jūsų organizmui. Negana to, kad apima apatija ir užplūsta pesimistiškos mintys, dar ir figūra tikrai negražėja: apima begalinis noras valgyti, o apie bent kažkokį aktyvumą net pagalvoti nesinori.
Aš jau nebežinau kur kreiptis. Kelis kartus lankiausi pas psichologę ir psichiatrę. Gėriau antidepresantus. Buvo 2 savaitėms pagerėję, todėl nutraukiau jų gydymą. Tačiau simptomai sugrįžo su kaupu. Mama sakė daugiau nebeveš pas gydytoją, nes jeigu buvo pagerėję, vadinasi galiu ir pati pasistengti išgyti . Į gydytojus kreipiausi dar ankstyvoje pa...
Mano tėvelis stipriai geria, mama manyje mato tik minusus, ji isterikuoja, jog vaikino tėvas neranda minutės atvykti pas ją, vis sako, jog mano gyvenimas bus toks pats, kaip jos.
Žmogų valdo hormonai. To nenuneigsime, taigi su tuo teks susitaikyti. Sveikata ir sveikatos sutrikimai, stiprybė ir silpnumas, ramybė ir agresija – viskas priklauso nuo hormonų lygio organizme.
Nuolatinis blyškios šviesos poveikis naktimis, pavyzdžiui, žiūrint televizorių tamsoje arba dirbant kompiuteriu – tiesiausias kelias į depresiją. Kaip pastebi mokslininkai, pagerinti nuotaiką galima tiesiog pareguliavus dienos režimą.
Žmonės ir delfinai yra vienintelės rūšys, kurios mylisi dėl malonumo