Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, kas 40 sekundžių nusižudo žmogus. Pagrindinės savižudybės priežastys – depresija, artimo žmogaus netektis ir aplinkinių patyčios.
Didžioji žmonių dalis anksčiau ar vėliau savo kailiu patiria, kas yra depresija. Kaip ją atpažinti ir ką daryti, jeigu ji užpuola?
Kiekvienas turime savo būdų, kaip įveikti užplūdusią melancholiją, bet pasitaiko atvejų, kai pats žmogus negali suvaldyti jį nugramzdinusios į prislėgtos nuotaikos liūną depresijos.
Nuolatinis blyškios šviesos poveikis naktimis, pavyzdžiui, žiūrint televizorių tamsoje arba dirbant kompiuteriu – tiesiausias kelias į depresiją. Kaip pastebi mokslininkai, pagerinti nuotaiką galima tiesiog pareguliavus dienos režimą.
Gyvenu ir mokausi Vilniuje jau senokai. Manau, kad man depresija. Nuolat esu liūdna, gyvenimas atrodo beprasmiškas. Norisi tik žiūrėti į vieną tašką. Anksčiau taip nebūdavo, buvau linksma ir energinga. Atrodo nieko gyvenime blogo nenutiko, bet kažkodėl krūtinėje tarsi akmuo.
Pasaulio sveikatos organizacijos specialistai prognozuoja, kad 2030 m. dažniausiai pasitaikanti liga pasaulyje bus depresija: šis sutrikimas pralenks net širdies ir kraujagyslių sistemos ligas.