Topinambų tėvynė – Centrinė Amerika. Į Europą jie atkeliavo XVI amžiuje, čia labai greitai išplito, buvo gaminami pačiais originaliausiais ir, beje, paprasčiausiais būdais. Jie labai naudingi sergantiems širdies ir kraujagyslių ligomis, o diabetikams – tiesiog nepakeičiami. Bėda tik ta, kad, priešingai nei bulvės, jie saugomi daug trumpiau – dėl...
Kvapūs ir šiek tiek saldaus skonio žirniai – labai vertingas produktas, pasižymintis daugeliu naudingų savybių. Kodėl jį verta įtraukti į savo racioną?
Nuo pat vaikystės iki senatvės moterys gali didžiuotis turėdamos tvirtesnę sveikatą, nei vyrai. Iš 15 dažniausių mirties priežasčių stiprioji lytis lenkia moteris praktiškai visose, išskyrus Alzheimerio ligą.
Prieš egzaminą ar kitą svarbų įvykį tirtančios rankos ir kojos – normalus reiškinys. Drebulys gali atsirasti ir labai pavargus, stresinėse situacijose, supykus.
Mandarinai – daugelio iš mūsų itin mėgstami vaisiai. Jie ne tik skanus, bet ir naudingi. Štai kelios priežastys, kodėl reikėtų jų įtraukti į savo racioną.
Žemas testosterono lygis yra susijęs su padidėjusia vyrų diabeto rizika, teigia Edinburgo universiteto mokslininkai. Šis hormonas veikia riebalines ląsteles per androgeninius receptorius, aktyvuodmamas genus, susijusius su nutukimu ir diabetu. Bėgant metams, vyrų kraujyje testosterono lygis krinta, o kartu su nutukimu tai didina diabeto vystymos...
Lietuvoje apie chia augalo, kurį moksliškai reikėtų vadinti ispaniniu šalaviju, sėklas žinoma nedaug, nors šis produktas yra vartojamas jau daugiau nei 4000 metų! Šį augalą plačiausiai varotojo inkai ir actekai, tad Centrinėje Amerikoje jis žinomas ir vertinamas jau daugybę metų. Jo naudingosios savybės gan gerai ištirtos, todėl kiekvienam besir...
Trečiadienio vakarą menininkė ir televizijos laidų vedėja Nomeda Marčėnaitė bei virtuvės šefas Reinaldas Janonis surengė kulinarijos pamoką, kurioje svečius supažindino su stevijos augalu. Šis, dar vadinamas medaus žole, augalas pasižymi tuo, kad yra net 200 kartų saldesnis už įprastą cukrų ir neturi kalorijų, todėl yra puikus pasirinkimas sauga...
Nuo 1991 m. kasmet lapkričio 14-ąją minima Pasaulinė diabeto diena (PDD), kurios tikslas – atkreipti visuomenės ir vyriausybių dėmesį į šią ligą, jos komplikacijas, prevenciją ir ligos kontrolę, įskaitant mokymą ir informaciją įvairiomis žiniasklaidos priemonėmis. 2009–2013 m. tema – „Diabeto kontrolės mokymas ir profilaktika“.
Sergantiems cukriniu diabetu problemų netrūksta: tenka keisti mitybą, gyvenimo būdą, savo įpročius... Liga optimistiškai nenuteikia – grasina komplikacijomis, verčia imtis papildomų atsargumo priemonių.
Širdies ir kraujagyslių ligos – sveikatos sutrikimas, kasmet nusinešantis daugiausia žmonių gyvybių.