Erkių sezonas prasideda ankstyvą pavasarį, kai oro temperatūra sušyla iki 5–8 laipsnių, o baigiasi vėlyvą rudenį. Įsisiurbia jos nepastebėtai, o pasekmės gali baigtis labai liūdnai – paralyžiumi, kurtumu ir net mirtimi. Kaip apsisaugoti nuo erkių ir ką daryti, jeigu jos vis dėlto įsisiurbia?
Išsiruošėte į mišką? Būkite atsargūs – erkės šiuo metu ypač aktyvios. Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro duomenimis, šįmet jau užfiksuota beveik 100 susirgimų erkiniu encefalitu, iš jų du baigėsi mirtimi. Skaudžios nelaimės galima išvengti, jeigu laiku atpažinsite ligos požymius.
Šylant orams nubunda ne tik gamta, bet ir visi jos gyventojai – kraujasiurbės erkės pirmųjų savo aukų ima tykoti vos prasidėjus pavasariui. Nors didžiausias parazitų suaktyvėjimas pastebimas pavasariui įsibėgėjus, budriems reikėtų būti vos temperatūros stulpeliui pasiekus teigiamą temperatūrą. O erkei įsisiurbus, atidžiai stebėti sveikatos būklę...
Daugelis erkių rūšių pavojingos gyvūnams bei žmonėms, nes platina infekcines ligas. Žarnose arba seilių liaukose erkės gali turėti bakterijų arba virusų, kuriuos, siurbdamos kraują, perneša į aukos organizmą.
Nesvarbu, ar gyvenate mieste, ar užmiestyje – jei bent retkarčiais būnate gamtoje, vis tiek išlieka tikimybė, kad įsisiurbs erkė. Kaip apsisaugoti nuo šių parazitų ir jų platinamų ligų, ką daryti, jeigu erkė vis dėlto įsisiurbė?
Mokslininkai perspėja, kad įkandus erkei galite prarasti apetitą mėsai! Taigi, vegetaru galite tapti ir ne savu noru, nes erkė įšvirkščia nuodų, kurie sukelia alergiją šiam produktui.
Jeigu ima smarkiai plakti širdis, pasigaminkite citrinos sulčių ir medaus koncentratą ir išgerkite vienu ypu.