Tik labai nedidelė dalis žmonių nėra girdėję apie genetiškai modifikuotus maisto organizmus, (kitaip – GMO) ir iš jų gaminamus maisto produktus, tačiau jie vis dar yra apipinti daugybės mitų, o poveikis žmogui ir aplinkai vis dar kelia daugybę diskusijų. Kaip juos atpažinti ir sumažinti jų suvartojimą?
„Auksiniai“ ryžiai (angl. Golden rice) yra genetiškai modifikuota (GM) ryžių rūšis, sukurta biotechnologijų pramonės gaminti provitaminą A (beta karoteną). Šalininkai pateikia „auksinius“ ryžius kaip techninį, greitą vitamino A trūkumo (angl. Vitamin A deficiency, VAD), paplitusios sveikatos problemos daugelyje besivystančių šalių, sprendimą. Vi...
Jau bene trečią dešimtmetį į mūsų gyvenimus lėtai, bet užtikrintai bando įsibrauti genetiškai modifikuoti organizmai – GMO. Diskusijos šiuo klausimu netyla iki šiol: vieni bando įteigti GMO naudą, kiti atkakliai tam priešinasi, o į nesibaigiančius debatus įsitraukė visa tarptautinė bendruomenė.
Kasmet pasaulyje išmetama apie 8 mln. tonų automobilių padangų. Žmonės stengiasi rasti būdą, kaip jas būtų galima panaudoti dar kartą, ir daugeliui tai pavyksta – jie daro vazonus, tvoreles, sūpynes ir panašiai. Tačiau suteikti iš tikrųjų originalią ir naują formą gali ne kiekvienas.
Atsakingų restoranų tinkle esančių restoranų galima drąsiai klausti „kas šiandien meniu?“ ir gauti informaciją apie restorane/kavinėje naudojamus produktus, jų sudėtines dalis, alergenų, GMO naudojimą, produktų kilmę, paruošimo būdą ir kitą svarbią informaciją.
Genetiškai modifikuoti organizmai (GMO) mūsų laikais jau nieko per daug nebestebina. Nors šis žodis girdimas gana dažnai, vis dėlto daugelis neturi nė menkiausio supratimo, kas tai yra.
Išskleistų plaučių paviršiaus plotas sudarytų 80 kvadratinių metrų. Tai maždaug pusė krepšinio aikštelės ploto