Jungtinėje Karalystėje plinta vaistams atspari gonorėja, – pranešė Europos ligų prevencijos ir kontrolės centras. Pasak pranešimo, vaistams atspari gonorėja diagnozuota dviem Jungtinės Karalystės (JK) gyventojoms, iš kurių – viena turėjo atsitiktinių lytinių santykių su partneriu Ispanijos saloje Ibizoje, kita – atsitiktinius lytinius santykius ...
Lytiškai plintančios infekcijos (LPI) kelia pavojų, nes dažniausiai jokių simptomų nejuntama arba jie pasireiškia ne iš karto. Lytiškai plintančių infekcijų išvengti nesudėtinga – tereikia rūpintis savo lytine sveikata.
Daugeliui moterų pasirodo tiek uždegiminės, tiek neuždegiminės kilmės išskyrų, todėl net ir užsikrėtus gonorėja, ne visuomet paprasta suprasti, kad tai – ne paprastas uždegimas, o rimta liga. Taigi tik maždaug 10-20 procentų gonorėja sergančių moterų pačios kreipiasi į gydytojus, įtardamos lytiškai plintančią ligą.
Užsikrėtus gonorėja, pirmuosius požymius vyrai gali pastebėti praėjus 3-5 dienoms. Dažniausiai lytinių organų srityje ima perštėti ir deginti, o kiek vėliau atsiranda skausmingas šlapinimasis ir negausios gleivingos arba pūlingos išskyros.
Lytiškai plintančios ligos (LPL) – labai opi šiuolaikinė problema. Ypatingai situaciją sunkina faktas, kad maždaug 20 procentų LPL nešiotojų nežino esantys užsikrėtę, todėl nesigydydami ir nesisaugodami perduoda užkratą kitiems žmonėms.
Pastebima, kad pastaruoju metu vis dažniau sergama venerinėmis ligomis, ir kalčiausi dėl to yra jauni žmonės iki 25 metų amžiaus, gyvenantys nesaugų lytinį gyvenimą.
Visam kojos nagui užaugti reikia 12-18 mėnesių.