Vietiniai praminė beždžionę „Storuoju dėdule“, ir gerbė ją kaip svarbią personą, bet pasirodė kovotojai už gyvūnų teises ir privertė Dėdulę lieknėti.
Vartoti greitą maistą ar ne – kiekvieno teisė rinktis, tačiau yra tam tikros normos, kurių peržengti nerekomenduojama. Kaip dažnai galima nusižengti sveikos mitybos taisyklėms nekenkiant sveikatai?
Norite prarasti apetitą dešrainiams? Tuomet siūlome apsilankyti „Frankfurter“ dešrelių gamykloje.
Tai, kad žmonės piktnaudžiauja greitu maistu, jau nieko nebestebina. Tai netgi atrodo normalu. O kas būtų, jeigu taip pradėtų maitintis ir laukiniai gyvūnai?
Lisa Tillinger Johansen – dietologė ir mitybos ekspertė iš Los Andželo. Suaugusiesiems ir vaikams ji veda paskaitas apie diabetą, hipertenziją, cholesterolį, svorio kontrolę ir kitas sveikatos problemas, o neseniai išleido knygą „Greito maisto išteisinimas“ (Fast Food Vindication).
Brighamo moterų ligoninės (JAV) tyrėjai padarė išvadą, kad sotieji riebalai (dar vadinami trans-riebalais) pablogina ne tik širdies ir kraujagyslių sistemos, bet taip pat ir galvos smegenų darbą.
Nemaža dalis vaisių, daržovių ir kitų sveikų produktų kainuoja daug pigiau, negu sveikatai kenksmingi riebūs, sūrūs ir saldūs patiekalai. Tai reiškia, kad vartotojai stipriai klysta, manydami, kad maitinantis pusfabrikačiais, o ne subalansuotu maistu, galima sutaupyti, teigia JAV žemės ūkio ministerijos atstovai.
Pastarosiomis dienomis greito maisto restoranų tinklas „McDonald’s“ paskelbė, kad pradeda prekiauti nauju naudingu gėrimu vaikams „Fruitizz“, tačiau tyrimai parodė, kad sveikatos jis neprideda: ekspertai vienoje jo paskaičiavo net 12 šaukštelių cukraus.
Tyrimais nustatyta, miego metu knarkia net 40 proc. suaugusiųjų. Įvairios statistikos pateikia skirtingus duomenis, tačiau viena – neginčijama, knarkiančių vyrų yra du ar net tris kartus daugiau nei moterų.