Sveiki kasdieniai įpročiai ne tik padeda visapusiškai vystytis, išlikti pozityviems, kūrybingiems, bet ir prailgina gyvenimą. Net nedideli gyvenimo būdo teigiami pokyčiai gali smarkiai pakoreguoti gyvenimo kokybę ir trukmę. Dalinamės specialisčių rekomendacijomis!
Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) bei gydytojų teigimu, apie 40–60 proc. įtakos sveikatai turi gyvenimo būdas – mityba, žalingi įpročiai, nepakankamas fizinis aktyvumas ar net emocinė būklė yra bene dažniausios vėžio, širdies ir kraujagyslių bei kitų ligų priežastys. Lietuvoje viešintis ir gydytojų konferencijoje dalyvavęs biotechnologijų ...
Šiuo metu seniausias pasaulyje žmogus – japonas Sakari Momoi. Jis neseniai atšventė savo 112-ąjį gimtadienį. Šioje šalyje 100 metų slenkstį perkopusių žmonių yra daugiau nei 58 000. Kokiose šalyse daugiausiai žmonių, gyvenančių ilgiau nei 80 metų?
Mokslas – tai tokia žmonių veiklos sritis, kuri analizuoja viską, kas mus supa. Žvelgia ji į tiriamus objektus nepatikliais ir atsargiai, be jokios romantinės gyslelės. Neprasprūdo pro akis ir bučiniai – taip atsirado filematologija (mokslas apie bučinių prigimtį ir įtaką žmogaus sveikatai). Mūsų dienomis ši mokslo šaka gali pateikti labai įdomi...
Jeigu esate pozityvi asmenybė, galite be problemų sulaukti šimto metų, tačiau jeigu linkstate į pesimizmą, ši žinia jūsų nenudžiugins. Kaip rodo tyrimai, tie, kurie gyvena iki šimto metų ir ilgiau, pasižymi ypatingu charakteriu.
Reguliarus bėgiojimas gali pailginti jūsų gyvenimą. Mokslininkai užtikrintai tvirtina, kad tai prideda papildomų metų ir nereikalauja daug pastangų. Iš tiesų viskas gali būti daug paprasčiau, negu žmonės linkę įsivaizduoti.
Tai, kad šypsena ir ilgesnis gyvenimas yra susiję tarpusavyje, mokslininkams buvo aišku dar iki eksperimento. Šypsena atspindi teigiamą ir lengvą požiūrį į gyvenimą, o besišypsantis žmogus spinduliuoja džiaugsmą.
Daugumai žmonių kuo puikiausiai žino, kad žalingi įpročiai (alkoholio vartojimas ir rūkymas) trumpina gyvenimą. Tačiau lygiai tą patį poveikį turi ir kai kurie labai įprasti dalykai, lydintys mus kiekvieną dieną. Kokie jie?
Pasaulio sveikatos organizacijos specialistai prognozuoja, kad 2030 m. dažniausiai pasitaikanti liga pasaulyje bus depresija: šis sutrikimas pralenks net širdies ir kraujagyslių sistemos ligas.