Nors depresija puikiai pažįstama daugeliui, universalaus būdo ją įveikti nėra. Kiekvienas su ja kovoja savaip: kažkas geria antidepresantus, kažkam padeda bendravimas su artimaisiais ar kelionės, dar kiti pirmenybę teikia gyvūnų terapijai... Pavyzdžiui, amerikietis Joie Henny tikina, kad jam ligą padeda įveikti... aligatorius.
Vienai gyvūnų prieglaudai Arizonos valstijoje prireikė pagalbos – darbuotojai nesusidorojo su dideliu kačiukų srautu. Įstaigos vadovybė priėmė neįprastą sprendimą – buvo nuspręsta ieškoti pagalbos senelių namuose. Taip demencija ir Alzheimerio liga sergantys pacientai, kuriems patiems reikalinga priežiūra, tapo kačiukų auklėmis. Tai išėjo į naud...
Viena iš Kanados ligonių Ontarijuje surizikavo ir nutarė prisijungti prie projekto „Gydančios pėdutės“. Šios programos dėka sunkūs pacientai gali kartą per savaitę susitikti su savo keturkojais draugais.
Susipažinkite: tai – auksinis retriveris Smailis. Jis gimė be akių. Pirmuosius savo gyvenimo metus šuo praleido šunų fermoje, kur gyvūnai laikomi ankštuose narvuose ir neretai tampa pašaru kitiems šunims. Neįgalus nuo gimimo, jis tapo pagalbininku, keičiančiu žmonių gyvenimą.
Ketverių metukų Fraseris Boothas iš Škotijos sunkiai susidorojo netgi su pačiomis paprasčiausiomis užduotimis. Kai jam suėjo 18 mėnesių, gydytojai diagnozavo autizmą.
Visam kojos nagui užaugti reikia 12-18 mėnesių.