Aukštas kraujospūdis – itin dažna būklė, varginanti žmones visame pasaulyje. Kadangi pradinėje stadijoje ši liga nerodo labai aiškių požymių, daugelis net nežino, kad jų kraujospūdis greitai gali sukelti rimtą grėsmę sveikatai. Lietuvos hipertenzijos draugijos prezidentas, prof. Marius Miglinas, atkreipia dėmesį, kad ne veltui ši liga dar vadina...
Prasta miego kokybė, mažas fizinis aktyvumas ar netgi tokie maisto produktai kaip ciberžolė, imbieras ar juodieji pipirai – gali išprovokuoti aukštą kraujospūdį. Specialistai primena, kaip atpažinti pirmuosius hipertenzijos požymius, kas juos nulemia ir ką pasitelkti į kovą su šia liga.
Dėl negydomo arba netinkamai gydomo padidėjusio kraujo spaudimo pasaulyje kasmet netenkama daugiau kaip 10 mln. gyvybių. Ekspertų teigimu, tokias pasekmes dažnai sukelia netinkamas vaistų vartojimas, tačiau šiandien pacientams skiriami sudėtiniai vaistai gali padėti išspręsti problemą.
Kas trečią žmogų kamuoja kraujospūdžio problemos. Aukštas kraujospūdis yra itin dažna būklė, varginanti žmones visame pasaulyje, o Lietuvoje hipertenzija – viena dažniausių lėtinių ligų. Pastaruoju metu pasklido žinia, kad daugelyje populiarių vaistų, skirtų pacientams, turintiems kraujospūdžio problemų, yra kenksmingų, vėžį galinčių sukelti med...
Vos sunegalavę dažniausiai imame termometrą ir tikriname, ar nėra pakilusi temperatūra. Kraujospūdžio, deja, taip dažnai nematuojame, todėl kartais per vėlai sužinome, kad sergame rimta liga – hipertenzija. Padidėjęs kraujospūdis labiausiai kenkia širdžiai ir kraujagyslėms.
Daugeliui žmonių vengiant reguliariai tikrintis kraujo spaudimą, sergamumo mastai arterine hipertenzija didėja. Išsivysčiusiose šalyse ši liga diagnozuojama maždaug 40 proc. suaugusių gyventojų: Jungtinėse Amerikos Valstijose – 27 proc., o Rytų Europos šalyse – iki 2 kartų dažniau, įskaitant ir Lietuvą.
Miegas būtinas kiekvienam. Kokybiškas ir pakankamas poilsis ne tik pagerina bendrą savijautą ir suteikia žvalumo, tačiau ir turi itin reikšmingą įtaką įvairių ligų vystymuisi. Galiausiai mes ir patys jaučiame sąsają tarp miego ir gebėjimo aktyviai dirbti dienos metu – neišsimiegojus ima varginti pykinimas, bloga nuotaika, irzlumas, dirglumas. Ta...
Kas yra hipertenzija, kuo ji pavojinga ir kaip su ja kovoti?
Lietuvoje iš tūkstančio gyventojų nuo gripo pasiskiepija vidutiniškai 30 asmenų, Latvijoje - 65, Estijoje – 52 asmenys. Tuo tarpu JAV tūkstančiui gyventojų tenka net 250 pasiskiepijusių, Europoje vidutiniškai – 177.