Lili Charjanova – veikli moteris ir įdomi asmenybė, viena iš nedaugelio kineziterapeučių, savo praktikoje sėkmingai naudojančių Rytų ir moderniosios medicinos elementus. Kalbamės su ja apie lietuviams dar palyginti mažai žinomą alternatyviosios medicinos gydymo būdą Reiki.
Senatvė dažnam iš mūsų kelia daug nemalonių asociacijų: tai ir vienatvė, ir atstūmimas, ir ligos... Įvairūs negalavimai paprastai suvokiami kaip kryžius, kurį nuolankiai tenka nešti visiems brandaus amžiaus sulaukusiems žmonėms. Vis dėlto labai smagu, kai atsiranda tų, kurie savo pavyzdžiu įrodo, jog viskas priklauso tik nuo mūsų pačių.
Prie šiandieninio gyvenimo ritmo įpratęs žmogus retai kada sustoja ir įsiklauso į savo kūną, jo poreikius – tą padaryti dažniausiai priverčia nebent liga ar kitos nemalonios aplinkybės. Vis dėlto anksčiau ar vėliau ateina metas kažką keisti, o tada iškyla begalė klausimų: ko imtis, kuriuo keliu pasukti, kaip sau padėti?
Joga Indijoje kaip dvasinė koncepcija, asanų (specialių pozų) ir kvėpavimo pratimų bei meditacijos technika atsirado maždaug 300 metų pr. Kr. Tačiau savo aktualumo nepraranda ir mūsų dienomis.
Dažnai girdime apie jogą, daugelis bandėme ją praktikuoti namuose ar specialiose mokyklose, tad šiandien kalbamės su jogos instruktore Loreta Stonkute.
104-erių metų sulaukęs jogas pasidalino savo mintimis su vilniečiais - senolis teigė, kad svarbiausia gyvenime yra saikas, o ribojant mitybą, darant nesudėtingus fizinius pratimus ir tiesiog pozityviai žvelgiant į pasaulį galima gyventi ilgai ir laimingai.
Vilniaus visuomenės sveikatos biuro ir Viešosios įstaigos „Sveikas miestas“ iniciatyva pirmą kartą vienas iš seniausių 104-erių metų jogas – Swami Yogonanda atvyko į Vilnių. Tiek Vilniuje, tiek ir kitose Lietuvos vietose bus organizuojamos viešos mankštos su šiuo jogos mokytoju.
Pristatome jauno žmogaus, sugebėjusio atsisakyti alkoholio ir netinkamos kompanijos, pasakojimą. Arminas dalinasi laime, kurią teikia sveika gyvensena.
Vasarą daugeliui iš mūsų kyla noras pradėti sportuoti, būti arčiau gamtos. Tiems, kas užsiima joga, sportiniais šokiais ir lengvąja atletika, natūralumo ir patogumo klausimas yra itin aktualus. Niekam ne paslaptis, kad treniruočių metu neretai nukenčia pėdų oda. Tačiau kompanija „Nike“ pasiūlė išeitį.
Vis dažniau už akių užkliūva nuotraukos, kuriose pozuoja akrobatikos ir jogos elementus sujungiantis jaunimas. Sporto šaka, vadinama akrobatine joga, arba „akrojoga“, atsirado 2001 metais Kanadoje. Kaip ji atrodo?
Jei be perstojo rėktum 8 metus, 7 mėnesius ir 6 dienas, tai pagamintum pakankamai energijos užvirinti vandenį vienam kavos puodeliui