Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) duomenimis, kompensuojamuosius vaistus ir medicinos pagalbos priemones (MPP) vartoja 1 mln. 164 tūkst. Lietuvos gyventojų. Penktadalį (19 proc.) visų jų pardavimo kainos sumoka patys pacientai. Pasak specialistų, gyventojai išlaidas kompensuojamiems vaistams galėtų reikšmingai...
Ministrų kabinetas pritarė Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) siūlomam naujam vaistų kainodaros projektui, kuriuo būtų reguliuojamos kompensuojamųjų vaistų priemokos. Tai reiškia, kad įvedama maksimali priemoka arba vadinamosios priemokų „lubos“ už kompensuojamuosius vaistus.
Vaistus skiriantys gydytojai pacientams turi ne tik išrašyti receptą, bet ir patarti, kaip medikamentus įsigyti ir vartoti. Vaistininkas taip pat turi informuoti vaistų pirkėjus apie kainas ir priemokas. Pasak specialistų, norintiems vaistinėje sutaupyti ir nepermokėti už vaistus, reikėtų žinoti vos kelias taisykles.
Sakoma, kad nuoširdus juokas ir ilgas miegas yra geriausi vaistai gydytojo knygoje. Vis dėlto, žmonės susiduria su daugybe ligų, kurioms nugalėti to nepakanka – reikia ne tik didelių ligonio ir medikų pastangų, bet ir lėšų vaistams ar kitoms medicinos priemonėms įsigyti.
Spalio 4 dieną įsigaliojo sveikatos apsaugos ministro Raimondo Šukio įsakymu patvirtinti Kompensuojamųjų vaistinių preparatų kainyno pakeitimai. Naujame kainyne numatyta, kad visiems pacientams, sergantiems ypač sunkiomis ligomis – lėtine ir ūmine limfoleukemija, virškinamojo trakto ir kitais piktybiniais navikais bei ŽIV ir AIDS – nauji, inovat...
40-50 % žmogaus kūno šilumos gali būti išvėdinta per galvą (be kepurės), nes galvoje yra labai daug kraujagyslių