Sutrikusi kojų kraujotaka – menkas malonumas ir didelės sveikatos problemos. Ateityje tai gali turėti nepageidaujamų pasekmių, tačiau laiku pradėjus gydytis, jų įmanoma išvengti.
Lietuvoje sergamumas širdies ir kraujagyslių ligomis – vienas didžiausių Europoje. Visuomenėje vis dar paplitusi klaidinga nuomonė, jog tai – tik senjorų problema. Tačiau širdies ligos užklumpa vis jaunesnius žmones. Nors iš pradžių sergančiųjų nekankina jokie nemalonūs simptomai, tačiau ilgainiui nesirūpinant savimi liga gali smogti skaudžiai.
Nuo pat vaikystės iki senatvės moterys gali didžiuotis turėdamos tvirtesnę sveikatą, nei vyrai. Iš 15 dažniausių mirties priežasčių stiprioji lytis lenkia moteris praktiškai visose, išskyrus Alzheimerio ligą.
Daugelis vis dar įsivaizduoja, kad sergantiems širdies ligomis be tablečių ir piliulių padėti neįmanoma. Vis dėlto toks požiūris teisingas tik tada, jeigu kalbame apie sunkias ligos formas. Na, o jeigu ji tik prasideda, pasikliauti tikrai galima ir pačiais paprasčiausiais augalais.
Vaisiai ir daržovės, kurių minkštimas yra šviesios spalvos, veiksmingai sumažina insulto tikimybę,- tokias išvadas pateikė Olandijos mokslininkai. Anot jų, vos 25 gramai tokio maisto kiekvieną dieną gali 9 procentai sumažinti širdies ir kraujagyslių ligų riziką.
Sveikatos specialistai skambina visais varpais – pasaulį užvaldo vis didesnę grėsmę keliančios lėtinės neinfekcinės ligos.
Tyrimais nustatyta, miego metu knarkia net 40 proc. suaugusiųjų. Įvairios statistikos pateikia skirtingus duomenis, tačiau viena – neginčijama, knarkiančių vyrų yra du ar net tris kartus daugiau nei moterų.