Kiekvienas žmogus, kuris nusprendė sportuoti, turėtų atlikti sveikatos namų darbus – pasidaryti kraujo tyrimus. Jie yra itin reikalingi, kad sportininkas žinotų, ar jo organizmas yra pasiruošęs sportuoti, ar jam netrūksta svarbių medžiagų, kaip elektrolitų ir kitų medžiagų. Prieš sportinės veiklos pradžią reikėtų galvoti ne tik apie gražią apran...
Žmonės, gyvenantys šiuolaikinėje visuomenėje, yra pripratę nuolatos skubėti: ryte keliasi, skuba į darbą, grįžta vėlai, pavargę, ir vėl eina ilsėtis, tačiau miegas ar poilsis nepadeda jaustis geriau... Jie jaučia stresą, kuris kelia įtampą bei veikia organizmą, tačiau dažniausiai į paties kūno siunčiamus signalus ar simptomus žmonės nebereaguoja...
„Antėja laboratorija“ – viena pirmųjų akredituotų laboratorijų Lietuvoje, turinti net 40 paslaugų centrų visoje Lietuvoje! Šios laboratorijos paslaugų kokybe pasitiki Kauno „Žalgiris“, kuris jai suteikė oficialios krepšinio klubo kraujo tyrimų laboratorijos statusą.
Kiekvieną dieną tūkstančiai lietuvių eina duoti kraujo profilaktiškai, gydymo ar skubios medicininės pagalbos tikslais. Jei kraujas duodamas planiškai, svarbu žinoti, kaip procedūrai pasiruošti. Medicinos tyrimų laboratorijos „SYNLAB“ specialistė Rūta Bozaitė pataria, kaip pasiruošti kraujo tyrimams.
Viena opiausių šių laikų žmonijos problemų – atlaidumas savo sveikatos atžvilgiu. Vis daugiau medikų pradeda kalbėti apie tai, jog žmonės nėra linkę rūpintis savimi, o dar svarbiau – savo sveikata. Tai parodo ir naujausi 2017 metų Lietuvos Higienos instituto duomenys: registruotų susirgimų įvairiomis ligomis buvo daugiau nei du milijonai atvejų,...
Nuolatinis nuovargis, miego sutrikimai, stresas, varginančios odos problemos, pasikartojančios peršalimo ligos ir dar eilė kitų nepageidaujamų simptomų, kuriuos vis dažniau patiria šiuolaikinis žmogus, gali signalizuoti apie jo organizmo disbalansą, tvirtina gydytojai.
Net ir nedideli kraujo sudėties ir būsenos nukrypimai nuo normų gali sukelti didelių sveikatos negalavimų ar netgi mirtį, todėl reikia būti budriems.
Kraujas – nepermatomas raudonas skystis, kurį sudaro dvi dalys: blyškiai geltona plazma ir kraujo forminiai elementai (eritrocitai, leukocitai ir trombocitai).
Jeigu pasakytume, kad kiekviena donorų padovanota kraujo porcija yra būtina, kad būtų galima išgelbėti kieno nors gyvybę, tikriausiai nesuklysime. Tai gali būti jūsų artimas giminaitis, draugas ar netgi jūs!
Kartais kraujas iš nosies pradeda bėgti visiškai netikėtai. Suaugusieji žino, kad tokius nemalonumus neretai sukelia stresas, padidėjusi įtampa ar tiesiog nuovargis. Tačiau ar vaikams galioja tos pačios priežastys, kaip ir suaugusiems?
Alkio jausmas atsiranda praradus 1% organizmo vandens. Netekus organizmui daugiau kaip 5% vandens, žmogus praranda sąmonę, o daugiau 10% - mirti