Raudonėliai nuo seno naudojami kaip prieskoniai padažams ir sriuboms, mėsos, žuvies ir daržovių patiekalams pagardinti. Jie puikiai dera su daugeliu prieskonių – ypač su bazilikais, juodaisiais pipirais, rozmarinais ir mairūnais. Ar žinote, kokiomis naudingomis savybėmis pasižymi šis augalas?
Tikriausiai jums ne kartą teko stebėtis tuo, kaip virtuvėje sukasi jūsų mama ar senelė. Juk greičiausiai būtent iš jų ir sužinojote tokius dalykus, kaip, pavyzdžiui, atskirti virtą kiaušinį nuo žalio. Tačiau virtuvės gudrybės tik tuo neapsiriboja. Šiandien papasakosime ir apie mažiau žinomus „triukus“.
Granatas – daugelio iš mūsų mėgstamas saldžiarūgštis vaisius (o dar teisingiau – uoga). Viename granate paprastai būna nuo 400 iki 700 valgomų sėklų, perskirtų plonyte membrana. Prinokę vaisiai gan stambaus apelsino dydžio, o spalva gali įvairuoti nuo raudonos iki gelsvai rausvos.
Gėlės kulinarijoje buvo naudojamos jau senovės Kinijoje, Graikijoje ir Romoje. Daugelis augalų iki šiol dedami į nacionalinius patiekalus: Italijoje iš gėlių gaminama košelė, Indijoje rožių žiedlapiai vartojami patiekalams ruošti ir t. t.
Nuo seno žmonės įvairiomis žolelėmis gardindavo patiekalus. O ar žinojote, kad jos gali ne tik pagerinti maisto skonį, bet ir padaryti jūsų patiekalą sveikesnį? Tereikia nuspręsti, kuo jį praturtinsite: antioksidantais, natūraliais antibiotikais, geležimi ir pan.
Knarkimo problemos nekankina kosmonautų. Nesvarumo būsenoje išnyksta ne tik ši, bet ir kitos su miegu susijusios problemos.