Balso dažniausiai netenkama susirgus laringitu (gerklų gleivinės uždegimu). Problema labai nemaloni, tačiau išsprendžiama.
Bronchitas – bronchų gleivinės uždegimas, dažniausiai sukeliamas virusų arba bakterijų. Jeigu pastebėjote jo simptomus (kosulį, skrepliavimą, dusulį, skausmą už krūtinkaulio, karščiavimą), delsti negalima – reikia imtis priemonių.
Nė vienas stalas neapsieina be druskos. Ji mums – kasdienė ir nepakeičiama. Pagrindinės druskos rūšys yra trys: jūros druska, iškasamoji, arba vadinamoji žemės druska, ir vakuuminė, arba garinamoji. Seniausiai išgaunama druska yra jūros druska, tačiau mums labiau rūpėtų gydomoji.
Amalas – parazitinis augalas, augantis ant įvairių rūšių medžių. Jis yra 30-37 cm aukščio, rutuliškas krūmelis, gyvenantis net iki 70 metų. Dažniausiai amalai auga ant lapuočių (beržų, kriaušių, obelų), rečiau – ant spygliuočių. Didžiausią gydomąją galią turi ant pušų, vaismedžių, ypač – ant obelų, parazituojantys amalai.
Greta namų augantys šermukšniai – gana įprastas reginys: juk nuo seno šie medžiai buvo laikomi šeimos ramybės ir meilės simboliu, be to, pasižymi gausybe naudingų savybių.
Česnakas – natūrali ir daugeliui tikrai prieinama priemonė, padedanti apsaugoti savo organizmą nuo daugelio problemų. Štai kelios jų savybės, kurias naudinga žinoti.
Gervuogės – miškų ir pamiškių gražuolės, panašios į avietes – tik juodos ar tamsiai mėlynos spalvos. Dažnai auga prie upių ir upelių. Jose gausu angliavandenių, organinių rūgščių, aromatinių ir rauginių medžiagų, vitamino A ir B grupės vitaminų, ypač daug vitamino C. Nemažai kalio, vario, mangano, flavonoidų, yra sacharozės, gliukozės, fruktozės...
Pirmojoje šio straipsnio dalyje buvo kalbama apie trumpalaikius miego sutrikimus, kuriuos galima įveikti liaudies išmintimi. Tačiau tada, kai kankina ilgalaikė nemiga, vertėtų kreiptis į specialistus.
Jūs sunkiai užmiegate ir valandų valandas vartotės nuo vieno šono ant kito? Prieš griebdamiesi medikamentų, išbandykite keletą švelnesnių metodų, galinčių padėti susigrąžinti ramybę.
Amerikos mokslininkai padarė išvadą, kad arbata su medumi – ne tik vaistas nuo peršalimo, bet ir gera priemonė, padedanti apsaugoti akis nuo žalingo kompiuterio poveikio.
Širdies ir kraujagyslių ligos – sveikatos sutrikimas, kasmet nusinešantis daugiausia žmonių gyvybių.