Yra negalavimų (pradedant mažakraujyste ir baigiant vėžiu), kuriuos diagnozuoti galima vien pažvelgus į žmogaus burną.
Kasdienio gyvenimo įpročiai kinta labai lėtai, todėl sergamumas ir mirčių skaičius nuo širdies ir kraujagyslių ligų Lietuvoje išlieka nepakitęs. Naujaisiais duomenis, šios ligos yra pagrindinė mirties priežastis: lietuvių mirtingumas nuo širdies ir kraujagyslių ligų sudaro 58 proc. Daugiau nei trečdalį visų mirčių sukelia miokardo infarktas, kit...
Ar žinote, kad sveikas suaugęs žmogus per minutę įkvepia 7-8 litrus oro, o tai yra 550 litrų gryno deguonies per parą? Tuo tarpu idiopatine plaučių fibroze sergančiam žmogui sukvėpuoti tokį kiekį deguonies yra tikras iššūkis. Ši plaučius pažeidžianti liga nėra dažna, tačiau labai sunki – pagal savo eigą ji netgi prilyginama vėžiniam susirgimui.
Jei atidžiau paanalizuotume į stresinę situaciją patekusį žmogų, pastebėtume, kaip pakinta jo kvėpavimas: jis tampa paviršutiniškas ir dažnas. Taip pat padidėja širdies susitraukimų dažnis, lenkiamųjų raumenų tonusas, t.y. sugniaužti kumščiai, sulenktos rankos, į priekį palinkęs kūnas. Tai įprasta kūno savigynos reakcija, kada susigūždami bandom...
Suaugusių ir vaikų traumos savo piką pasiekia vasarą ir rudenį, kai laikas leidžiamas aktyviausiai ir patiriama apie 60 proc. visų metų sužalojimų. Ūmine infekcine liga stablige žmogus gali užsikrėsti bet kur, jei būna pažeidžiama oda.
Depresija – sunki liga, galinti baigtis tragiškai. Deja, dažnai nesugebame tinkamai įvertinti depresijos gniaužtų stiprumo, todėl tik atsainiai numojame ranka, tarstelėdami “Ai, praeis...”.
Klaidingas įsitikinimas, kad stomatitu serga tik vaikai, mūsų dienomis vis dar labai gajus, todėl netikėtai užklupus šiai ligai, žmogus pasimeta. Suaugusieji bando gydytis tais pačiais metodais, kokiais gydomi ir vaikai, tačiau nesėkmingai. Kodėl? Priežastis labai paprasta – suaugusiųjų stomatitas skiriasi, yra šiek tiek kitoks, todėl ir priemon...
Vėmimas – nevalingas, refleksiškas veiksmas, kurio metu skrandžio turinys pašalinamas pro burną arba nosį. Tai sudėtingas procesas, kuriame dalyvauja pilvo preso, skrandžio, stemplės raumenys, ryklė ir liežuvis.
Raudonukė – plačiai paplitęs infekcinis susirgimas, kuriam būdingas bėrimas ir patinę limfmazgiai. Anglakalbėse šalyse jis dar kartais vadinamas „vokiečių tymais“ – dėl to, kad XIX a. pabaigoje ši šalis atliko daugybę ligos tyrimų.
Jeigu jaučiate danties skausmą, pridėkite prie danties gabaliuką svogūno. Skausmas turėtų atlėgti.