Mokslininkams pavyko įrodyti, kad vienišų žmonių imuninė sistema silpnesnė, o tai lemia didesnę tikimybę susirgti širdies bei kraujotakos ligomis, mažesnį atsparumą virusinėms infekcijoms ir net padidintą vėžio riziką.
Hemofilija yra reta paveldima kraujo liga, kuria sergama visą gyvenimą kai kraujas nekreša, arba kreša labai sunkiai.
Nuo 1991 m. kasmet lapkričio 14-ąją minima Pasaulinė diabeto diena (PDD), kurios tikslas – atkreipti visuomenės ir vyriausybių dėmesį į šią ligą, jos komplikacijas, prevenciją ir ligos kontrolę, įskaitant mokymą ir informaciją įvairiomis žiniasklaidos priemonėmis. 2009–2013 m. tema – „Diabeto kontrolės mokymas ir profilaktika“.
Visavertė mityba – gera peršalimų profilaktikos priemonė. Peršalimo padės išvengti fitoncidų (medžiagų, kurios naikina ligas sukeliančius mikroorganizmus) turintys produktai: svogūnai, česnakai ir ridikėliai.
Sakoma, kad nuoširdus juokas ir ilgas miegas yra geriausi vaistai gydytojo knygoje. Vis dėlto, žmonės susiduria su daugybe ligų, kurioms nugalėti to nepakanka – reikia ne tik didelių ligonio ir medikų pastangų, bet ir lėšų vaistams ar kitoms medicinos priemonėms įsigyti.
Sveikatos specialistai skambina visais varpais – pasaulį užvaldo vis didesnę grėsmę keliančios lėtinės neinfekcinės ligos.
Įprotis gerti daug vandens dažniausiai vertinamas teigiamai, ypač – karštuoju metų laiku. Bet pasirodo, kad jis taip pat gali sukelti priklausomybę.
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) specialistai įspėja, kad nors kai kurios vaikystėje įskiepytos vakcinos (pvz., nuo tymų, raudonukės, parotito) garantuoja imunitetą visam gyvenimui, tačiau metams bėgant sudaryta imuninė apsauga silpsta.
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro duomenimis, nuo šių metų gegužės 1 iki birželio 8 d. Lietuvoje užregistruoti 22 nauji kokliušo atvejai. 12 iš jų – Vilniuje, 10 – Kaune. Iš viso šiemet jau diagnozuoti 59 kokliušo atvejai, kai tuo tarpu 2011 m. diagnozuota 30 atvejų, o 2010 m. – tik 19 atvejų per visus metus.
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) medikai ragina neprarasti budrumo. Saugesni gali jaustis tik tie žmonės, kurie praėjusį sezoną persirgo gripu, ir jų ligą sukėlęs gripo viruso tipas buvo patvirtintas laboratorijoje.
Lietuvoje kasmet užregistruojama per 100.000 sezoninio gripo atvejų.