Ypatingai per įvairias šventes žmonės yra linkę daug ir dažnai valgyti nesuderintą maistą, mažai judėti, daug laiko praleisti sėdėdami, su maistu vartoti alkoholį.
Alergija - viena iš dažniausių civilizacijos ligų. Neretai nemaloni kūno reakcija pasireiškia pieno produktams, tačiau kaip atskirti, ar tai alergija, ar maisto netoleravimas? Ar tik gydytojas gali nustatyti, kad esate alergiški tam tikram maisto produktui?
Mes esame tai, ką valgome. Mažai kas iš mūsų turi laiko ir noro skirti maisto gaminimui ir tuo labiau – dekoravimui, tačiau tokių žmonių atsiranda. Jie paverčia valgį tikru menu. Štai keli įdomūs pavyzdžiai.
Maistas – tai pagrindinis bet kurio gyvo organizmo energijos šaltinis, „degalai“, be kurių jūsų sudėtingas mechanizmas nustotų veikti. Vis dėlto tenka pripažinti, kad maisto poveikis būna skirtingas.
Kada gi ant mūsų stalo būna daugiausia sveikų produktų nei per Kūčias? Daugybė žuvies, vaisių, grybų, daržovių ir kitų skanių bei sveikų gėrybių. Deja, mitybos specialistai perspėja, kad ruošdami tradicinius Kūčių patiekalus, dažnai patys sveikus produktus paverčiame žalingais. Apie tai, kur darome klaidas ruošdami šventinius patiekalus ir kai...
„Gera diena bus tik gerai papusryčiavus“, - taip teigia VšĮ „Kretingos maistas“ Mitybos skyriaus vadovė Aldona Blyžienė. Specialistė perspėja tėvus, kad jie pasirūpintų savo vaikų pusryčiais ir jokiu būdu neišleistų savo atžalų į mokyklą nepavalgiusių.
Mes dažnai girdime apie šviežių vaisių ir daržovių naudą mūsų organizmui. O ar žinojote, kad, pavyzdžiui, saldžiosios paprikos net ir apdorotos termiškai išsaugo savo naudingąsias savybes? Būtent todėl jų turėtų būti tiek jūsų, tiek jūsų artimųjų racione.
Žirniai – vienas iš seniausiai žinomų augalų. Daugelį šimtmečių jie gelbėjo nuo bado visos planetos gyventojus: juos valgė Kinijoje ir Himalajuose, Amerikoje ir Europoje. Senovės išminčiai žinojo ir gydomąsias žirnių savybes.
Ekspertų teigimu, potraukis vienam ar kitam maisto produktui išduoda, ko trūksta mūsų organizmui. Tai padeda diagnozuoti įvairius sveikatos sutrikimus.
Ką daryti, kad geros nuotaikos nesugadintų sugedęs maistas, kokios pagrindinės saugaus maisto pasirinkimo ir tvarkymo taisyklės? – pasakoja Audronė Mikalauskienė, Šiaulių valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininko pavaduotoja – valstybinė maisto produktų inspektorė.
Vidutiniškai suaugęs žmogus turi apie 100 milijardų smegenų ląstelių, iš kurių apie 85000 prarandame kasdien. Jei visas savo smegenų ląsteles sujungtume į siūlą, jo užtektų nuo čia iki saulės ir atgal..