Mažakraujystė arba anemija pasireiškia apie 30% gyventojų. „Mažakraujystė atsiranda tuomet, kai kaulų čiulpai negamina pakankamai raudonųjų kraujo ląstelių ir hemoglobino, arba jo netenkama dėl nukraujavimo ar lėtinių ligų. Hemoglobino sudėtyje yra geležies, kuri leidžia sujungti deguonį ir transportuoti jį į kūno audinius. Jei audiniai gauna pa...
Ne visada reikėtų kaltinti metų naštą, jei ima stipriau plaka širdis, svaigsta galva, prasideda virškinimo sutrikimai, apima bloga nuotaika ar prastėja atmintis. Tokius negalavimus sukelia ir anemija (mažakraujystė). Ji iš lėto atima gyvenimo jėgas, būna sunkių ligų palydovė.
Net ir nedideli kraujo sudėties ir būsenos nukrypimai nuo normų gali sukelti didelių sveikatos negalavimų ar netgi mirtį, todėl reikia būti budriems.
Gydytojas iš Kanados Kristoferis Čarlzas sugalvojo paprastą, tačiau gana veiksmingą būdą papildyti sergančiųjų mažakraujyste (anemija) geležies atsargas organizme. Šia liga visame pasaulyje serga daugiau kaip 2 milijardai žmonių. Gydytojo išradimas... Geležinė žuvytė!
Tinkama būsimosios mamytės mityba yra itin svarbi – ypač tais atvejais, kai nėštumą komplikuoja lėtinės ligos. Ką gali patarti gydytojas?
Alkio jausmas atsiranda praradus 1% organizmo vandens. Netekus organizmui daugiau kaip 5% vandens, žmogus praranda sąmonę, o daugiau 10% - mirti