Ar žinote, kokios vaistažolės moterims – pačios naudingiausios?
Menopauzė – tai neišvengiamas moters gyvenimo tarpsnis nuo vaisingo amžiaus pabaigos iki kiaušidžių hormoninės funkcijos išnykimo. Paprastai jis prasideda apie 50–52 metus (kai kurioms dailiosios lyties atstovėms – ir anksčiau). Tuomet pakinta bendra moters savijauta, atsiranda ne tik psichologinių bėdų, bet ir viso organizmo pokyčių.
Anksčiau buvo įprasta manyti, kad menopauzės laikotarpiu, dėl organizme vykstančių pokyčių, moteriai lytinis gyvenimas tampa nebeaktualus. Vis dėlto, seksologas Viktoras Šapurovas tai neigia ir tvirtina, kad šiame gyvenimo tarpsnyje moterys gali save atrasti iš naujo bei mėgautis pilnaverčiais lytiniais santykiais, svarbiausia suprasti kūno poky...
Menopauzė – natūralus kiekvienos moters gyvenimo tarpsnis, aplankantis vyresniame amžiuje. Šis moters gyvenimo etapas reiškia visišką mėnesinių pabaigą, nulemtą kiaušidės funkcijos išsekimu – nutrūkusia moteriškų hormonų gamyba.
Premenopauzės ir menopauzės laikotarpiai – tai tie etapai, kada moteris turi parodyti daugiau meilės sau. Tada visi pokyčiai sutinkami ramiai, o nemalonios būsenos – švelniai palengvinamos. Ne išimtis – ir rūpestis oda bei plaukais. Organizme mažėjant estrogeno, gaminančio kolageną – vieną svarbiausių odos ir plaukų elementų – privalu peržvelgti...
Kiekvienas moters gyvenimo etapas atneša naujų spalvų ir pokyčių. Visgi vienas reikšmingiausių – menopauzė – kartais, ir visai nepelnytai, yra stigmatizuojamas. Vyrauja klaidingos nuostatos, kad, atėjus brandai, moteriškumas dingsta. Moteris drąsinantys specialistai pataria, kaip į naująjį etapą žengti be nerimo ir įveikti nemalonius simptomus.
Kalbant iš grynai medicininės perspektyvos, moterų klimakterinis periodas reiškia, kad jų organizme vyksta hormonų persitvarkymas, kai kiaušidės nustoja reaguoti į hormonus, kuriuos išskiria hipofizė, sutrinka menstruacijų ciklas, sumažėja apvaisinimo tikimybė, o po kurio laiko liaujasi ir menstruacijos.
Pasaulio sveikatos organizacijos specialistai prognozuoja, kad 2030 m. dažniausiai pasitaikanti liga pasaulyje bus depresija: šis sutrikimas pralenks net širdies ir kraujagyslių sistemos ligas.