Mesti rūkyti nėra lengva, tačiau įmanoma. Tinkamiausias būdas tai padaryti ir daugiau nebegrįžti prie šio blogo įpročio – žinoti, kas galėtų vėl paskatinti pradėti rūkyti, kokias galimybes turite ir kur galite kreiptis pagalbos.
Vaikams ir paaugliams būtina pateikti įtikinamą informaciją apie rūkymo žalą. Gąsdinti paauglio nereikėtų. Svariais argumentais rinktis sveiką gyvenimo būdą galėtų būti paprasčiausiais mitų apie tabaką paneigimas.
Jeigu rūkote neseniai ir dar nespėjote tapti labai priklausomi nuo cigarečių, turite galimybę mesti šį blogą įprotį pasitelkę gana primityvius metodus – kitaip tariant, be medikų pagalbos. Kaip tą padaryti, su kokiais sunkumais teks susidurti ir kaip juos įveikti?
Įveikti psichologinę trauką nikotinui – nelengvas uždavinys, tačiau tikrai įmanomas. Juk svarbiausia noras ir pasiryžimas. Statistika rodo, kad metus rūkyti ir ištvėrus vienerius metus be cigarečių, tik kas 20-tas žmogus vėl pradeda rūkyti.
Rūkymo sukeliamų ligų sąrašas didžiulis, tačiau šio įpročio (kaip ir bet kurio kito) atsisakyti ne taip jau paprasta. Kad būtų lengviau, reikia save kaip nors motyvuoti, įtikinti, kad be jo gyvenimas bus tik geresnis.
Didžioji dauguma dailiosios lyties atstovių bent kartą gyvenime pabando užsitraukti dūmą. Vienos tai daro dėl to, kad galėtų lengviau pritapti prie kompanijos, kitos – norėdamos nusiraminti stresinėse situacijose, dar kitos – tiesiog iš paprasčiausio smalsumo. Kad ir kokios būtų rūkymo priežastys, tiesa ta, kad cigarečių turinys visoms joms daro...
Daugelis merginų, norinčių atsikratyti priklausomybės nuo tabako, delsia ir nesiima veiksmų, nes baiminasi, kad priaugs nereikalingo svorio. Nikotinas iš tiesų greitina medžiagų apykaitą, tačiau tai – ne priežastis toliau gadinti savo sveikatą. Mes patarsime, ką valgyti, kad svoris nepradėtų augti.
JAV mokslininkai atliko tyrimus, norėdami palyginti rūkančių ir metusių rūkyti žmonių gyvenimo kokybę. Kaip visiems puikiai žinoma, daugelis rūkančiųjų neskuba atsikratyti savo žalingo įpročio ne tiek dėl priklausomybės ar aplaidaus požiūrį į sveikatą, kiek dėl baimės, kad po to nebeliks tų kelių minučių gryno malonumo.
Suaugusieji nesivaržydami stovi gatvėse, burnose ir rankose laikydami rūkstančias cigaretes. Kaip sureaguotumėte, jei prie jūsų prieitų maždaug 5–6 metų pyplys ir paprašytų prisidegti?
Jeigu skauda gerklę, smulkiai supjaustykite svogūną ir užpilkite cukrumi. Po kelių valandų perkoškite ir gerkite po šaukštelį. Citrinos sultys, pasaldintos medumi,- geriausias vaistas užkimus.