Miegas yra būtinas tiek žmonėms, tiek gyvūnams. Jis daro įtaką elgesiui ir sveikatos būklei, padeda atlikti savo „kasdienes pareigas“. Vis dėlto tai, ką mes vadiname geru žmonių ir gyvūnų miegu, yra skirtingi dalykai. Štai keli įdomūs faktai iš gyvūnijos pasaulio.
Stresas – kasdienis šiuolaikinio žmogaus palydovas. Ką daryti, kad naktinis poilsis būtų naudingas, miegas – gilus ir ramus, o savijauta atsikėlus – puiki?
Ne paslaptis, kad moterys ir ne tik jos, išleidžia milžiniškus pinigus grožio procedūroms ir priemonėms. Atkakliai ieško tos stebuklingos, geriausiai jai tinkančios, labiausiai veikiančios formulės, kuri padėtų išlaikyti jaunystę, pasirūpintų jų grožiu ir užtikrintų gerą savijautą.
Psichinis ir fizinis iš kojų verčiantis nuovargis – ne tas pats. Lengva užmigti, kai esate fiziškai pavargę, o štai perkrauta psichika miegoti kliudo. Jeigu esate jautrūs ir lengvai susijaudinate, tikrai pastebėjote, kad prieš svarbią dieną miegas tampa tikra prabanga: jokio poilsio, jokio atsipalaidavimo...
Nėra miego – nėra gyvenimo. Tikrąja ta žodžio prasme, nes miegoti žmogui tiesiog būtina. Paprasčiausi miego sutrikimai gali smarkiai paveikti visą gyvenimą, nes nepailsėjęs organizmas nesugeba susitvarkyti net ir su paprasčiausiomis kasdienėmis situacijomis.
Visiems mums puikiai žinoma, kad suaugusiam žmogui per parą reikia vidutiniškai 7–8 valandų miego. Deja, tokią prabangą sau galima leisti ne visada – pasitaiko dienų, o kartais net savaičių ar mėnesių, kai miegui galime skirti ne daugiau kaip po 4 ar 5 valandas.
Miegas – tai dar gana silpnai ištyrinėta fiziologinė smegenų, nervų sistemos ir organizmo apskritai būklė, kuriai būdingas sumažėjęs judrumas, silpna reakcija į išorinius dirgiklius ir ypatingas galvos smegenų neuronų aktyvumas.
„Dar porą savaičių pakentėsiu, o paskui galėsiu išsimiegoti iki soties“, – kartais guodžiame save užgriuvus gausiems darbams. Ir iš tiesų, motyvacija ir tikslo iškėlimas, jo siekimas gali padėti kompensuoti laikiną miego trūkumą. Tačiau dirbti miego sąskaita nuolat – neprotinga ir žalinga sveikatai. Juolab, kad tai neigiamai veikia ir mūsų produ...
Miegas – tinkamiausias būdas pailsėti ir atgauti jėgas. Tinkamai išsimiegoję, galite sėkmingai pradėti naują dieną. Be to, miego metu iš jūsų galvos tarsi pašalinamos praėjusios dienos neigiamos mintys – tai lyg savęs atkūrimas ir paruošimas naujiems iššūkiams.
Kokybiškas poilsis – vienas svarbiausių dalykų žmogaus gyvenime. Nuo miego priklauso ne tik gera savijauta, bet ir profesinio bei asmeninio gyvenimo kokybė.
Alkio jausmas atsiranda praradus 1% organizmo vandens. Netekus organizmui daugiau kaip 5% vandens, žmogus praranda sąmonę, o daugiau 10% - mirti