Miego apnėja – viena iš galimų nubudimo priežasčių, pasireiškianti kaip kvėpavimo sustojimas miego metu. Medicinoje skiriamos dvi jos formos: obstrukcinė ir centrinės kilmės. Ką apie jas reikėtų žinoti?
Milijonai žmonių visame pasaulyje (tiek moterys, tiek vyrai) kenčia dėl knarkimo. Knarkimas yra ne tik erzinantis dalykas ir daugeliui porų sunkus kantrybės išbandymo testas, bet ir nemenkas pavojus žmogaus sveikatai, kadangi tai gali būti vienas iš pavojingos obstrukcinės miego apnėjos simptomų.
Liaudies išmintis byloja: rytas už vakarą protingesnis. Su tuo sutinka ir mokslininkai. Jų teigimu, miego metu per dieną surinkta informacija apdoromama, susisteminama ir perkeliama saugoti į ilgalaikę atmintį.
Narkolepsija – retai sutinkamas miego sutrikimas, kuris apibūdinamas kaip pasikartojantis, nekontroliuojamas staigus užmigimas esant įvairioms aplinkybėms (dirbant, šnekant, vairuojant).
Kaip rodo prie Lavalio universiteto įsikūrusios psichologijos mokyklos mokslininkų atlikti tyrimai, jeigu kas nors iš jūsų artimųjų kenčia dėl nemigos, tikimybė, kad ir jums pasireikš šis miego sutrikimas, padidėja 37 %.
Jei be perstojo rėktum 8 metus, 7 mėnesius ir 6 dienas, tai pagamintum pakankamai energijos užvirinti vandenį vienam kavos puodeliui