Atrodo, dar visai neseniai iškylavome gamtoje, neskubėjome vyti atžalų iš ledinio ežero ar jūros: nuo maudynių pamėlusių lūpų ir nuo šalčio kalenančių dantų pasekmes greitai išsprendė pilnos saujos uogų ir burnoje tirpstančių vaisių gausa. Tačiau saulės spindulius ir šiltą vėjelį pakeičia lietus ir dargana, o gerą nuotaiką – rūpestis dėl peršali...
Bičių pikis (propolis) – nuo seno naudojama natūrali medžiaga, ne tik padedanti stiprinti imuninę sistemą, bet ir gelbstinti užklupus įvairiausioms ligoms. Kuo naudingas šis bičių produktas?
Gerklės perštėjimas, kosulys, sloga, karščiavimas – tokie negalavimai persekioja žmones, kurių organizmas nespėja prisitaikyti dėl staiga atšilusio ar atšalusio oro. Ūmios kvėpavimo takų infekcijos – dažnas reiškinys ir vasarą, paguldantis į ligos patalą. Todėl vasarą viena dažniausių priežasčių, kodėl prasta savijauta gali apkartinti atostogas ...
Kakavos sviestas tinka ne tik saldumynams gaminti. Jame yra tokių svarbių komponentų kaip palmitino, linolinės, oleinės ir stearino rūgščių, todėl jo galima rasti daugelyje gydomųjų priemonių. O tonizuojamosios ir gijimą skatinančios savybės, kurių kakavos sviestui suteikia kofeinas, metilksantinas bei taninai, daro jį nepakeičiamą kosmetologijoje.
Žmogaus gyvenimo ritmas – tai jo širdies ritmo atspindys. Per visą gyvenimą širdis susitraukia apie 3 milijardus kartų. Kad organizmas būtų gerai aprūpinamas krauju, širdis turi dirbti be jokių priekaištų – jos susitraukimai turi būti ritmingi ir stiprūs. Jei žmogus nesilaiko darbo ir poilsio režimo, negali atsikratyti žalingų įpročių, nemoka at...
Pastarnokai – tolimi morkų ir petražolių giminaičiai. Nors auga Europoje, Sibire ir Kaukaze, tikroji jų tėvynė lieka nežinoma. Kai kurie mokslininkai spėja, kad augalas kilo iš Šiaurės Europos, tačiau, kad ir kaip ten būtų, svarbiausia ne tai. Ar žinojote, kokiomis naudingomis savybėmis jis pasižymi?
Tradicinėje medicinoje saldymedžių šaknys jau nuo seno vertinamos kaip priemonė, padedanti įveikti daugybę įvairiausių vidaus ligų. Kelis tūkstančius metų kinų mediciną propaguojantys gydytojai jomis gydė daugelį negalavimų – nuo skrandžio opų ir vidurių užkietėjimo iki vėmimo.
Natūraliais priedais praturtintos arbatos smarkiai skiriasi nuo įprastos žaliosios ar juodosios arbatos – jos turi daug vitaminų ir mikroelementų, darančių gėrimą ne tik skanesnį, bet ir naudingesnį.
Tikriausiai kiekvienas lietuvis puikiai žino, kaip atrodo ir kaip kvepia čiobrelis, juk jis naudojamas ne tik kaip vaistinis, bet ir kaip prieskoninis augalas. Paprastieji čiobreliai įprastai auga sausuose pušynuose ir smėlėtose vietose, tačiau jų taip pat galima rasti pūdymuose ar žvyrduobėse.
Žiemą padaugėjus peršalimų ir kvėpavimo takų ligų, žmonės nuo jų ginasi įvairiomis priemonėmis, įskaitant ir arbatas. Pasak prekybininkų, populiariausios šiuo metu laiku yra arbatos su imbieru, citrina ir kitomis sudedamosiomis dalimis, tradiciškai laikomomis veiksmingomis kovojant su peršalimu. Specialistės dalijasi patarimais, kaip tokį gydymą...
Vienas britų žurnalas yra paskelbęs atlikto eksperimento duomenis, kurio metu nustatyta, kad moteris, gyvenusi 50 metų santuokoje su knarkiančiu vyru, praranda 4-erius metus miego.