Statistika rodo, kad bėdų dėl nemigos turi maždaug kas penktas žmogus. Jei tai tik epizodiškas reiškinys, jaudintis neverta – sveikatai tikrai nepakenks. Sunerimti reikėtų tik tuo atveju, jei tai kartojasi nuolat. Kuo tai gali baigtis?
Visai neseniai JAV mokslininkai aprašė naują deprisijos rūšį, kuri pasireiškia ir kaip miego sutrikimai. Tačiau ši nemiga turi keistą pavadinimą – „Elektroninė nemiga“ arba „Elektroninis lunatizmas“.
Nuolatinis miego trūkumas neigiamai veikia sveikatą, produktyvumą ir darbingumą. Jeigu neišsimiegate, greičiausiai būnate suirzę ir linkę priimti neteisingus sprendimus. Be to, neabejotinai kris jūsų darbo kokybė: neprisiminsite detalių, sunkiau kovosite su kasdieniu stresu. Reguliariai neišsimiegantys žmonės dažniau serga diabetu, širdies ligom...
Beveik kiekvieno žmogaus gyvenime pasitaiko dienų, kai pačiu netinkamiausiu metu apima miegas. Tai gal ir nieko baisaus, juk visko kartais pasitaiko – ir audringų vakarėlių, ir nebaigtų darbų, prie kurių tenka padirbėti ir naktį.
Liaudies išmintis byloja: rytas už vakarą protingesnis. Su tuo sutinka ir mokslininkai. Jų teigimu, miego metu per dieną surinkta informacija apdoromama, susisteminama ir perkeliama saugoti į ilgalaikę atmintį.
Jei jus kankina nemiga, pamėginkite pareguliuoti savo mitybą. Atrinkome jums kelis geriausiai padedančius užmigti produktus!
Aukšta temperatūra, kosulys, siaubinga savijauta... Tai tik keli simptomai iš didelės negalavimų puokštės, kurią ruduo ir žiema įteikia dažnam iš mūsų (kartais – ir po kelis kartus). Visa laimė, kad yra natūralių priemonių, kurios efektyviai padeda užkirsti jiems kelią, o apsirgus – greičiau atsistoti ant kojų. Žemiau pateikti geros savijautos r...
Pirmojoje šio straipsnio dalyje buvo kalbama apie trumpalaikius miego sutrikimus, kuriuos galima įveikti liaudies išmintimi. Tačiau tada, kai kankina ilgalaikė nemiga, vertėtų kreiptis į specialistus.
Jūs sunkiai užmiegate ir valandų valandas vartotės nuo vieno šono ant kito? Prieš griebdamiesi medikamentų, išbandykite keletą švelnesnių metodų, galinčių padėti susigrąžinti ramybę.
Yra žmonių, kurie kategoriškai atsisako eiti į lovą su pižama arba naktiniais marškiniais. Kai kam įprotis miegoti nuogam gali atrodyti keistas, tačiau jis, mokslininkų teigimu, turi tokių privalumų, apie kuriuos net ir nepagalvojame.
Lietuvoje iš tūkstančio gyventojų nuo gripo pasiskiepija vidutiniškai 30 asmenų, Latvijoje - 65, Estijoje – 52 asmenys. Tuo tarpu JAV tūkstančiui gyventojų tenka net 250 pasiskiepijusių, Europoje vidutiniškai – 177.